ADV
Powiat TarnowskiSportWiadomości
Trending

LOTTO Puchar Europy we wspinaczce na czas w ten weekend w Tarnowie

W sobotę, 1 kwietnia w Tarnowie w hali sportowej Akademii Nauk Stosowanych odbędzie się otwierający tegoroczny cykl zawodów międzynarodowych w tym roku LOTTO Puchar Europy we wspinaczce na czas.

Swój start zapowiedziały Aleksandra Mirosław, siostry Aleksandra i Natalia Kałuckie oraz Marcin Dzieński, czyli m.in. mistrzowie i rekordziści Europy i świata w tej dyscyplinie. Wśród ponad 120 zawodników, którzy przyjadą w ten weekend do Tarnowa, są jedni z najszybszych zawodników z Francji, Czech i kilku innych czołowych europejskich krajów. Dzień później, w niedzielę do rywalizacji staną juniorzy oraz młodzieżowcy (do 20. roku życia). Wstęp dla kibiców jest wolny.

Polska reprezentacja przywozi regularnie medale mistrzostw świata, Europy czy pucharów świata. Rekordzistką świata we wspinaczce na czas oraz mistrzynią Europy jest Aleksandra Mirosław. Natalia Kałucka to aktualna mistrzyni świata, a jej siostra Aleksandra to zdobywczyni Pucharu Świata IFSC w 2022 roku. Wśród panów wysoką formę prezentuje Marcin Dzieński, który w minionym roku zdobył w Monachium wicemistrzostwo Europy.

LOTTO Puchar Europy będzie okazją dla wszystkich zawodników do sprawdzenia formy w pierwszych zawodach sezonu. Polki świetnie zaprezentowały się niedawno w Mistrzostwach Polski w Lublinie, gdzie rekord kraju pobiła Aleksandra Mirosław. Obecny sezon jest kluczowy pod kątem osiągnięcia kwalifikacji olimpijskich do przyszłorocznych Igrzysk w Paryżu, gdzie po raz pierwszy wspinaczka na czas będzie debiutowała jako oddzielna konkurencja. Z każdego kraju mogą awansować maksymalnie 2 zawodniczki i 2 zawodników.

Wstęp dla publiczności na LOTTO Puchar Europy będzie bezpłatny. Wejście do hali będzie otwarte w sobotę od godziny 15:00.

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy harmonogram zawodów. Finały rozpoczną się w sobotę o 19:30.

W niedzielę finały młodzieżowców planowane są na godzinę 15:00.

LOTTO Puchar Europy Seniorów

Sobota, 1 kwietnia
16:0017:30 Oficjalny trening

17:3019:00 Eliminacje

19:3020:30 Finały

20:45 Ceremonia dekoracji

Puchar Europy Juniorów i Młodzieżowców

Niedziela, 2 kwietnia
10:3012:00 Oficjalny trening

12:0012:45 Eliminacje juniorzy młodsi

12:4513:30 Eliminacje juniorzy

13:3014:15 Eliminacje młodzieżowców

15:0016:00 Finały

16:30 Ceremonia dekoracji

Marka LOTTO, partner tytularny, przygotowała dla widzów sporo atrakcji.
Partnerami wydarzenia są Bezpieczny Powrót, Wild Country i Akademia Nauk Stosowanych.

LOTTO Poland Climbing Team

Podobne artykuły

Back to top button