ADV
1
Wiadomości
Trending

Nowy plac zabaw w Bielczy przed letnimi wakacjami

W Urzędzie Gminy w Borzęcinie podpisano umowę na realizację zadania pn. „Utworzenie ogólnodostępnego i niekomercyjnego miejsca rekreacji w miejscowości Bielcza na dz. nr 2414/1”. Przedmiotem projektu inwestycyjno-budowlanego jest budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym wraz z zagospodarowaniem terenu i ogrodzeniem. Koszt realizacji inwestycji, zgodnie z zawartą umową zamyka się kwotą 348 tysięcy 374 złote, a termin realizacji zadania upływa 7 czerwca 2023 roku. Wykonawcą robót jest firma ARGON Klaudiusz Półtorak z Przemyśla.

Zakres inwestycji obejmuje budowę (montaż) urządzeń zabawowych oraz pozostałych elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablice: regulaminowa i informacyjna), utwardzenie terenu poprzez budowę ciągów komunikacyjnych pieszych z kostki brukowej oraz nawierzchni bezpiecznych, nasadzenie zieleni oraz budowę ogrodzenia systemowego. W ramach urządzeń zabawowych zainstalowane m.in. zostaną: zestaw zabawowy wielofunkcyjny, piramida linowa, huśtawka wahadłowa z siedziskiem plus bocianie gniazdo, ścianka wspinaczkowa, piaskownica „Fabryka piasku”, wóz strażacki, karuzela, bujaki na sprężynie (konik, talerzyk, samochodzik) oraz stół do tenisa stołowego.

– Jestem przekonany, że nowy plac zabaw w Bielczy spełni oczekiwania mieszkańców w zakresie budowy tego typu infrastruktury – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Będzie to ogólnodostępne miejsce rekreacji dla rodzin z dziećmi i dzieci, które zastąpi wysłużone urządzenia rekreacyjne na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Z nowego obiektu Mieszkańcy będą mogli korzystać już przed letnimi wakacjami.

Na realizację inwestycji Gmina Borzęcin pozyskała dofinansowanie w kwocie 190 tysięcy 11 złotych, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

ug

Podobne artykuły

Back to top button