ADV
Wiadomości
Trending

Małopolscy Terytorialsi pamiętali o kombatantach na święta

Okres Świąt Wielkanocnych jest czasem, w którym żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w sposób szczególny pamiętają o Kombatantach. Dlatego, jak przed każdymi Świętami, żołnierze pamiętali o swoich starszych Kolegach i Koleżankach odwiedzając Ich w domach ze świątecznymi prezentami.

Akcję prezentów dla Kombatantów również w tym roku wsparli Krakowscy Bracia Kurkowi na czele z Królem Kurkowym KBK Janem Grzegorzem Pacutem „Solidnym” wraz z Marszałkami KBK Maciejem Żółcińskim i Piotrem Pateckim oraz Honorowym Starszym KBK Henrykiem Kuśnierzem, a także Braćmi KBK: Dariuszem Kaczmarczykiem oraz Janem Adamem Księżykiem, który jest także Ojcem Chrzestnym Sztandaru 11 Małopolskie Brygady Obrony Terytorialnej.

Do akcji przyłączył się również Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy Kraków, reprezentowany przez Łowczą Okręgową PZŁ w Krakowie Aleksandrę Dzięcioł – Gęsiarz, Członka Zarządu Okręgowego PZŁ w Krakowie Marcin Róg oraz Członka Komisji Kultury Łowieckiej PZŁ w Krakowie Janusza Wójcika, którzy wsparli zbiórkę m.in. wspaniałymi wyrobami z dziczyzny.

Wśród innych Darczyńców wymienić należy (w kolejności alfabetycznej) następujące osoby i firmy:
– BRUK-BET sp. z o.o.,
– CIASTECZKO KRZYSZTOFA URBANIK,
– Delikatesy „Śnieżka” w Brzesku,
– Kowalski Wojciech,
– Kukuczka Józef,
– Planta Sp. z o.o.
– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ Rolminex” Sp. z o.o.,
– Urząd Gminy Bolesław,
– WAWEL S.A.,
– WOŁEX ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO s.c. BARBARA WOŁEK, STANISŁAW WOŁEK DAWID WOŁEK,
– Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A.
– Zakłady Mięsne „Szubryt”

Akcję w postaci produktów spożywczych wsparli również żołnierze oraz pracownicy wojska.

Wszystkim Darczyńcom, dzięki którym 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej mogła zadbać o naszych Kombatantów, bardzo dziękujemy.

Paczki świąteczne, w których znalazły się oprócz typowo świątecznych specjałów również wyroby z dziczyzny (m.in. szynka, kiełbasa, pasztet), warzywa w puszkach, owoce w puszkach, kasza, ryż, makarony, olej, kawa, herbata, cukier, miód, dżem, czekolady, batoniki i inne słodycze, zostały wręczone Kombatantom przez żołnierzy i pracowników 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


foto: 11 MBOT
źródło: 11 MBOT

GALERIA ZDJĘĆ 

blank

Podobne artykuły

Back to top button