Sport

Małopolski trójbój lekkoatletyczny i festiwal sztafet / zdjęcia

15 października 2021 r. Małopolski Szkolny Związek Sportowy zorganizował Finały Wojewódzkie w trójboju lekkoatletycznym oraz Festiwal Sztafet dziewcząt i chłopców, wchodzące w skład rywalizacji w ramach Igrzysk Dzieci. Miejscem zawodów był miejski stadion lekkoatletyczny w Mszanie Dolnej, a udział w nich wzięli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, którzy startując jako PSP 2 Brzesko wywalczyli 3 medale.

Największy sukces odnieśli chłopcy startujący w sztafecie szwedzkiej, którzy we wspaniałym biegu nie dali się dogonić gospodarzom i zdobyli Mistrzostwo Małopolski. Złoty medal wywalczyli Ksawery Bartnicki, Sebastian Kania, Maciej Sambor i Franciszek Mrzygłód.

Dwa brązowe medale były udziałem sztafet 4 x 100m dziewcząt i chłopców, a skład wyglądał następująco: Lena Łukowicz, Martyna Mendel, Berenika Kramer i Klara Plichta oraz Maciej Sambor, Miłosz Migdał, Franciszek Mrzygłód i Wiktor Pilch.

W rywalizacji trójboju dziewcząt i chłopców z rocznika 2010 nasi reprezentacji zajęli odpowiednio 7. i 4. miejsce. Opiekunami medalistek i medalistów byli Renata Rożkowicz i Marcin Gromadzki.