ADV
Powiat TarnowskiSportWiadomości

Mamy to! Cheerleaderki z Małopolski trzecią drużyną na świecie!

Tancerki z Bobrownik Wielkich k. Tarnowa i z Nowego Sącza zdobyły brązowy medal na Mistrzostwach Świata Cheerleaders ICU World Cheerleading Championships na Florydzie. Reprezentacja Polski była obecna na tych zawodach po raz pierwszy w historii. Samorząd województwa finansował wyjazd dziewcząt do USA.

Jestem dumny i szczęśliwy, że to właśnie Małopolanki wpiszą się w historię tego sportu! Serdecznie gratuluję całej reprezentacji brązowego medalu mistrzostw świata. Już dziś zapewniam, że samorząd województwa pokryje także koszty wyjazdu na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w lipcu w Atenach. Naszym obowiązkiem jest wspierać młodych i zdolnych sportowców – podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

W lutym tego roku trenerka drużyny Voltage spotkała się z marszałkiem Witoldem Kozłowskim w sprawie możliwości finansowania wyjazdu zawodniczek na Florydę. Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o dofinansowaniu drużyny kwotą 120 tysięcy złotych, co pokryło całkowite koszty podróży małopolskich cheerleaderek.

Drużynę w organizacji wyjazdu wspierała również poseł Anna Pieczarka.

Zespół Voltage został założony w 2003 przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich koło Tarnowa. Na początku był to zespół szkolny, a w miarę upływu lat rozrastał się, obejmując swym zasięgiem dzieci z terenu całej gminy Żabno i okolicznych miejscowości. W ciągu 19 lat swojej działalności zgromadził na swoim koncie kilkanaście tytułów Mistrza Polski w różnych kategoriach tanecznych i akrobatycznych, a także sukcesy na arenie międzynarodowej, zyskując powołanie trzykrotne powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy i czterokrotne na Mistrzostwa Świata.

Wraz z nim na Mistrzostwa pojechał zespół Cheer NS, specjalizujący się w konkurencji taneczno-akrobatycznej.

W skład Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata wchodziły 24 zawodniczki z całego kraju, przy czym połowę składu stanowiły zawodniczki z województwa małopolskiego.


malopolska.pl

Podobne artykuły

Back to top button