ADV
Kultura
Trending

Manuskrypty, starodruki, exlibrisy – spotkanie z o. Karolem Taflińskim OCist – Tydzień Bibliotek ’23

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Od kilku lat w akcji uczestniczy również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

We wtorek 9 maja 2023 r. w sali wystawienniczej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku odbędzie się wyjątkowe spotkanie w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek. O starodrukach, dawnym piśmiennictwie i rozwoju książki opowie o. Karol Tafliński OCist, bibliofil, archiwista i bibliotekarz klasztorny. Będzie to także niepowtarzalna okazja, by obejrzeć z bliska piękne stare księgi, exlibrisy i różne przyrządy związane z książkami. Wstęp wolny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

Wydarzenie na facebooku <==

Tydzień Bibliotek to inicjatywa, która ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbędzie się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Autorką hasła „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” jest Jolanta Poważyńska z Koła SBP w Wałbrzychu.

Wybrano je ponieważ jest otwarte i kładzie nacisk na społeczny charakter instytucji. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę.

Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze.

Oferta Biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

PiMBP w Brzesku / IB

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button