ADV
Wiadomości
Trending

Marcelek Kubala wrócił już do domu!

We wtorek 26 października 20121 r. po 8 miesiącach w Chicago rodzina Marcelka Kubali powróciła do Polski, do rodzinnych Jadownik. To wielka chwila dla rodziny Kubalów oraz szczęśliwe zakończenie pewnego etapu.

Przypomnijmy – od 2019 r. rodzice Marcelka Kubali szukali pomocy i ratunku dla swojego ciężko chorego synka. W Polsce i Belgii nikt nie chciał podjąć się operacji przeszczepu wątroby Marcelka. Na transplantację zgodził się tylko specjalistyczny szpital dziecięcy w Chicago. Koszty operacji i pobytu były jednak ogromne. Rodzina miała świadomość że sami nie dadzą rady. Na ich apel i zorganizowaną zbiórkę odpowiedziało mnóstwo ludzi wielkiego serca. Kilkaset tysięcy osób ruszyło z pomocą dla trzyletniego chłopca.  Efektem tego było zebranie blisko 7,5 miliona złotych które pozwoliły ocalić życie Marcelka. Pod koniec marca chłopiec i jego tata zostali poddani operacji rodzinnego przeszczepu wątroby w Lurie Children’s Hospital w Chicago. Po kilku miesięcznym okresie rekonwalescencji i rehabilitacji rodzina wreszcie mogła powrócić do domu!

– Kochani wczoraj o godzinie 14 wylądowaliśmy na lotnisku w Krakowie.

Wylatują z Chicago pogoda nie była sprzyjająca, padał deszcz i wiał wiatr. Pierwsze dwie godziny lotu były dość niespokojne, ale na Marcelku nie robiło to większego wrażenia dzielnie siedział w ramionach mamy, reszta lotu była bardzo spokojna i przyjemna.

Kraków przywitał nas piękną słoneczną pogodą – czytamy relację rodziców chłopca na profilu Marcelek Kubala – Mały Wielki Wojownik.

Po raz kolejny Marcelek oraz jego rodzice spotkali wielu bardzo życzliwych ludzi, którzy postarali się by ich podróż przebiegła jak najbardziej sprawnie.

– Bardzo dziękujemy liniom lotniczym LOT Polish Airlines za opiekę nad nami, za udzielenie nam asysty dzięki której mogliśmy ominąć wszystkie kolejki na lotnisku.

Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi linii LOT za upgrade biletu aby Marcyś podróżował w jak najbardziej sterylnych i komfortowych warunkach.

Ogromne podziękowania dla pani Magdaleny z oddziału LOT z Krakowa za koordynowanie naszej podróży zarówno do Chicago jak i z powrotem. Jeszcze raz bardzo Dziękujemy! – dziękują rodzice Marcelka.

Marcelek wrócił do domu w bardzo ważnym dniu. 26 października bowiem obchodzony jest jako Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Celem obchodów jest promowanie transplantologii oraz podnoszenie świadomości społeczeństwa polskiego na temat procedur związanych z przeszczepami.

– Kochani dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Dla nas to wyjątkowy dzień który dzięki transplantacji możemy spędzić wszyscy razem w DOMU – dodają rodzice Marcelka.

Również nasza redakcja dołącza się do powitania oraz serdecznych życzeń zdrowia dla Marcelka.


foto: Marcelek Kubala – Mały Wielki Wojownik
Ib

Podobne artykuły

Back to top button