Sport

Marcin Markuszewski nie jest już trenerem Grupy Azoty Tarnów

Marcin Markuszewski, dotychczasowy trener Grupy Azoty Tarnów, nie poprowadzi tarnowskich szczypiornistów w sezonie 2020/21. Decyzją władz klubu jego kontrakt nie został przedłużony.

37-letni szkoleniowiec objął obowiązki pierwszego trenera tarnowskiej „siódemki” 1 lipca ubiegłego roku. W tym czasie poprowadził ją w 24 meczach PGNiG Superligi i dwóch meczach PGNiG Pucharu Polski, w których odniósł 5 zwycięstw (w tym raz po rzutach karnych) oraz 21 porażek (w tym dwie po rzutach karnych). 

Bardzo dziękujemy Marcinowi Markuszewskiemu za profesjonalną postawę i wykonaną pracę na rzecz naszego klubu w sezonie 2019/20. –  mówi Krzysztof Mogielnicki, Dyrektor Sportowy Grupy Azoty Tarnów.

Władze klubu podkreślają bardzo dobrą współpracę na linii trener-drużyna.

Dzięki Marcinowi wielu zawodników pokazało się z dobrej strony na parkiecie PGNiG Superligi i jest gotowych do dalszej pracy. Trener wzmacniał potencjał naszych szczypiornistów, co miało wpływ na zwiększenie ich efektywności. Warto również wskazać, że Marcin utrzymywał właściwą kulturę pracy w zespole, opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu. W obecnej sytuacji epidemicznej i niedokończonego sezonu, była to dla Zarządu trudna decyzja. – dodaje Dyrektor Mogielnicki.

Dziękujemy za pracę na rzecz Grupy Azoty Tarnów i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

(bch)

Fot. Maciej Mazur

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast