TOPTOP
WiadomościWideo

Brzesko / Pirat drogowy jechał autostradą niemal 250 km/h / 14 kwietnia 2020 r.

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez tarnowską grupę SPEED. Tym razem kierowca BMW jechał niemal 250 km/h. Do zdarzenia doszło we wtorek 14 kwietnia 2020 r. około godziny 16.00 na odcinku pomiędzy węzłami autostradowymi Bochnia i Brzesko. Pirat drogowy przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 108 km! Policjanci byli dla niego bezlitośni!

Gdy został zatrzymany, okazało się, że starosta tarnowski wydał wobec niego decyzję o cofnięciu uprawnień. Teraz czeka go rozprawa sądowa.

14 kwietnia policjanci tarnowskiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę, który na wysokości węzła autostradowego Brzesko jechał A4 z prędkością 248 km/h, tym samym dopuścił się przekroczenia dopuszczalnej prędkości o 108 km/h. 58-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego podczas kontroli przedstawił prawo jazdy innego państwa. Podczas sprawdzenia w bazie danych okazało się, że w 2018 roku została wydana wobec niego decyzja administracyjna o cofnięciu uprawnień. W związku z powyższym przedstawiony dokument został zatrzymany, a policjanci skierowali wniosek o ukaranie 58-latka do sądu za przekroczenie prędkości oraz wszczęli dochodzenie w związku z kierowaniem bez uprawnień. Przypominamy, że kto nie stosuje się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

6 kwietnia Policja informowała o zatrzymaniu na tarnowskim odcinku A4 innego pirata drogowego. Pisaliśmy o tym w artykule: Biadoliny Radłowskie. Pędził ponad 230 km/h. Policyjny pościg na autostradzie A4 <==.

Takie działania prowadzone są permanentnie. Policjanci grupy SPEED stanowczo reagują na lekceważące i nieodpowiedzialne zachowania na drodze, a każdy przejaw drogowej agresji i braku poszanowania obowiązujących przepisów będzie surowo karany.

Nagranie z policyjnego  videorejestratora <==

IB / KWP

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast