Wiadomości

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Gminy Borzęcin

Bezpłatne, bawełniane maseczki ochronne wielokrotnego użytku  trafią już w najbliższy czwartek i poniedziałek do mieszkańców Gminy Borzęcin. O tej akcji poinformował na swoim profilu facebookowym Janusz Kwaśniak wójt Gminy Borzęcin.

Decyzja o zakupie masek została podjęta przed Świętami Wielkanocnymi.

– W sytuacji rozwijającej się epidemii, najważniejszym i priorytetowym zadaniem dla samorządu jest troska o Zdrowie i Życie Mieszkańców. Inne sprawy stają się drugorzędne – podkreśla Janusz Kwaśniak. 

Przypomnijmy – już od najbliższego czwartku 16 kwietnia w związku ze stanem epidemicznym wywołanym koronawirusem minister zdrowia zalecił obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Pierwsza partia zamówienia w ilości 3 tysięcy sztuk trafi na teren gminy w czwartek 16 kwietnia i będzie dystrybuowana przez jednostki OSP do wszystkich domów od piątku 17 kwietnia br. Jako pierwsze otrzymają je największe sołectwa – tj. Borzęcina wraz z jego sołectwami (Borzęcin Górny, Borzęcin Dolny, Jagniówka, Waryś) i przysiółkami (Łazy, Czarnawa i Wisowatki). Kolejna partia zostanie dostarczona z początkiem przyszłego tygodnia i będzie rozprowadzana kolejno według liczby mieszkańców: w Przyborowie, w Bielczy i w Łękach. Maseczki trafią do mieszkańców w jednorazowym opakowaniu w ilości wynikającej z zadeklarowanej liczby mieszkańców objętych systemem gospodarki odpadami.

W akcję ich rozprowadzenia zaangażowali zostaną pracownicy urzędu oraz wszystkie jednostki OSP z terenu gminy co pozwoli na szybką i sprawną dystrybucję maseczek.

Bawełniano-flizelinowe, dwuwarstwowe maseczki ochronne wielokrotnego użytku (bawełna na zewnątrz i filtr flizelinowy wewnątrz) o wymiarach 9×18 cm pozwolą na zmniejszenie ryzyka zakażenia drogą kropelkową. Maseczki można prać, prasować i dezynfekować. Zostanie załączona do nich instrukcją używania oraz dezynfekcji. 

– Życzę Państwu Dużo Zdrowia i apeluję o stosowanie się do wprowadzonych na czas epidemii ograniczeń i zaleceń. Zwracajmy też uwagę tym, którzy do zagrożenia podchodzą lekceważąco. To od naszej samodyscypliny zależy w jakim stopniu epidemia nas dotknie. Bądźmy odpowiedzialni za Wspólne Dobro! – powiedział Janusz Kwaśniak wójt Gminy Borzęcin.

borzecin.pl / IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast