Wiadomości

Zmarła 79-letnia kobieta z Powiatu Brzeskiego zakażona koronawirusem / 15 kwietnia 2020 r.

W środę 15 kwietnia 2020 r. o godz. 17.47 Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

W przypadku Powiatu Brzeskiego liczba zakażonych od dwóch dni pozostaje na tym samym poziomie tj. 48 osób. W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Znacznie zmniejszyła się liczba osób przebywających w kwarantannie granicznej i domowej – aktualnie jest to 781 osób (we wtorek było to 1214 osób).  Na dzień dzisiejszy liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski na czwartym miejscu w skali Województwa Małopolskiego.  

 

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan na dzień 15.04.2020 g. 8:00

– w kwarantannie domowej: 781 osoby
– osoby z wynikiem dodatnim: 48 osób, w tym 15 osób hospitalizowanych, 2 zgony z innych przyczyn niż COVID-19.

gmina Brzesko- 26 (4 mężczyzn oraz 6 kobiety w hospitalizacji, 5 mężczyzn i 10 kobiet w izolacji domowej, 1 kobieta – zgon z innych przyczyn niż COVID-19)
gmina Szczurowa- 3 (1 kobieta w izolacji domowej, 1 mężczyzna w hospitalizacji, 1 kobieta w hospitalizacji)
gmina Dębno- 6 ( 4 kobiety oraz 2 mężczyzn w izolacji domowej)
gmina Borzęcin- 3 (1 mężczyzna – zgon z innych przyczyn niż COVID-19, 2 kobiety w izolacji domowej)
gmina Gnojnik- 8 ( 2 mężczyzn w hospitalizacji, 6 kobiet w izolacji domowej)
gmina Iwkowa- 2 ( 1 kobieta w izolacji, 1 mężczyzna hospitalizowany)

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 7582 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 286 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 561 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 15 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała o w sumie 25 ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).

 


IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast