Wiadomości

„Zdalna szkoła” – 580 tysięcy zł na laptopy dla uczniów

Aby umożliwić i ułatwić zdalną edukację, jak największej liczbie uczniów i nauczycieli, uruchomiony został rządowy projekt Zdalna Szkoła. Otrzymane w ramach projektu dofinansowanie samorząd może przeznaczyć na zakup sprzętu i oprogramowania dla uczniów i nauczycieli – w szczególności na zakup tabletów, laptopów oraz oprogramowania umożliwiającego zdalną edukację.

W ramach konkursu grantowego „Zdalna Szkoła” – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 na terenie Powiatu Brzeskiego wydatkowane zostanie 580 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów. Część gmin już zakupiła laptopy.

– Blisko 4 mln zł z Ministerstwa Cyfryzacji na zakup sprzętu komputerowego, m.in. laptopów dla uczniów i nauczycieli w naszym regionie. Dotacje w przedziale od 35 tys. zł do 100 tys. zł, a ich wysokość jest uzależniona od liczby uczniów w określonej gminie lub powiecie – napisał na swoim profilu facebookowym poseł Stanisław Bukowiec.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. W skali całego kraju przeznaczono 186 mln zł na zakup sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu. Laptopy trafią do osób najbardziej potrzebujących w obecnej sytuacji związanej z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

IB / powiatbrzeski.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast