ADV
KulturaPowiat BocheńskiWiadomości
Trending

Marek Piekarczyk otrzymał Krzyż Małopolski

Ceniony artysta w polskiej branży muzycznej, wokalista, autor tekstów. Człowiek wielkiego serca i wielu talentów, ale przede wszystkim największy przyjaciel Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” – Marek Piekarczyk. Podczas ostatniej edycji Festiwalu otrzymał Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.

Krzyż Małopolski jest przyznawany osobom, które poprzez zaangażowanie w działania na rzecz społeczności lokalnych, przyczyniają się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego i wzbogacają tym samym dorobek regionu.
Festiwal był świetną okazją do uhonorowania Marka Piekarczyka w odniesieniu, nie tylko do samej pomocy przy jego organizacji, ale przede wszystkim wsparcia osób najbardziej potrzebujących. Ten znakomity polski artysta od lat znany jest ze swoich charytatywnych działań. Wspiera fundacje i stowarzyszenia, występuje bezpłatnie na koncertach dobroczynnych. Walczy w imieniu osób, które mierzą się z pokonywaniem barier.
Pamiętam jak 15 lat temu zapytałem Marka, czy nie zechciałby zostać jurorem takiego małego, nowopowstającego Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem”. Zgodził się bez żadnego problemu i został do dziś. Kwalifikuje uczestników, jest jurorem, pomaga skompletować Jury. I co ważne robi to wszystko charytatywnie, bo swoje honorarium zawsze przeznacza na nagrody dla uczestników. Chcieliśmy go za to wszystko w jakiś szczególny sposób wyróżnić, a ponieważ Partnerem Głównym Festiwalu jest Województwo Małopolskie dlatego złożyliśmy wniosek o Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski – wyjaśnia Jerzy Turek pomysłodawca i organizator Festiwalu.
Wnioskodawcą wyróżnienia dla Marka Piekarczyka było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci” – organizator Festiwalu.
sk

Podobne artykuły

Back to top button