ADV
blank
EdukacjaPowiat TarnowskiWiadomościWideo
Trending

Tarnów. Manifestacji w obronie dyrektora Jana Ryby pod hasłem: „Oddajcie nam dyrektora”

Uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli we wtorek Tarnowie w manifestacji w obronie dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza Jana Ryby. Małopolskie kuratorium oświaty wszczęło przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Stało się to po tym, jak dyrekcja powiadomiła sąd o podejrzeniu znęcania się nad jedną z uczennic przez jej matkę.

Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie postanowiła zorganizować marsz w obronie dyrektora Jana Ryby. Protest odbył się na placu Jana Szczepanika, naprzeciwko budynku III LO.

Na gmachu szkoły zawisł ogromny napis: “Oddajcie nam dyrektora”. Przed budynkiem zebrało się kilkadziesiąt osób. Według protestujących dyrektor słusznie poinformował organy ścigania o możliwym znęcaniu się nad jedną z uczennic.

Decyzję o zorganizowaniu marszu poparcia dla dyrektora Ryby podjęto w odpowiedzi na postawione mu zarzuty dotyczące „naruszenia praw i dobra dziecka”. Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim przekazała prezydentowi Tarnowa pismo, w którym zawarte były ogólne oskarżenia, jednak brakowało konkretnych faktów dotyczących sprawy. W piśmie podkreślono również, że zgodnie z Kartą Nauczyciela organ prowadzący szkołę ma obowiązek zawiesić nauczyciela w przypadku postawienia takich zarzutów.

W piątek prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zapowiedział, że na razie wstrzyma się z decyzją o zwieszeniu Jana Ryby i zwrócił się do wojewody małopolskiego Łukasza Kmity o ponowne dogłębne i rzetelne przeanalizowanie tej sprawy pod względem ochrony dobra i praw dziecka oraz prawidłowości postępowania dyrektora III LO.

foto; Maciej Mazur

Głos Nauczycielski

Video

Galeria zdjęć 

blank

Podobne artykuły

Back to top button