ADV
KulturaPowiat Tarnowski
Trending

Poszukiwana mama, co gra w klasy!

Przed Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie pojawiła się „Gra w klasy”. Kamera monitoringu uchwyciła pierwsze odważne osoby, które skorzystały z tej atrakcji.

– Na filmie widać, jak do kolorowego malunku na chodniku z zaciekawieniem podchodzi dziewczynka, która stara się wywnioskować, na czym może polegać ta gra; intuicyjnie przeskakuje kolejne pola.

Po chwili mama, która trzyma na rękach młodsze dziecko, dołącza do niej i tłumaczy zasady. Kilkulatka decyduje się na jeszcze jedną rundę, po czym odchodzą.

Na koniec widać również, że słynną grą, która lata temu królowała na wszystkich podwórkach, zainteresowały się także licealistki. One również chętnie „obudziły” w sobie wewnętrzne dziecko – opisuje Anna Helit z redakcji RMF.

Teraz pracownicy teatru poszukują je by obdarować je zaproszeniami na spektakle. Akcja spotkała się z zainteresowaniem ze strony mediów ogólnopolskich.

– Jeżeli to Was uchwyciły kamery monitoringu, lub znacie osoby które widać na nagraniu – zapraszamy do kontaktu z Biurem Promocji i Organizacji Widowni (784 976 025 lub 14 688 32 87) – zachęcają pracownicy Teatru w Tarnowie.

Klasy to zabawa która stała się szczególnie popularna w latach 70. i 80. kiedy dzieci spędzały dużo wolnego czasu na świeżym powietrzu, a wariantów tej gry jest prawie tyle samo ile podwórek czy placów zabaw, na których się w nią bawiono.

Czy pamiętacie zasady Waszej „Gry w klasy”?

– Jak znajdziemy poszukiwaną mamę to namalujemy takie klasy także przed domem 😉 będzie gdzie ćwiczyć skakanie w wakacje!

Koleżankom z liceum też chętnie namalujemy, więc poskaczą w przerwach między lekcjami – deklarują pracownicy Teatru Solskiego.


foto &video:

Podobne artykuły

Back to top button