Wiadomości
Trending

Matury 2021. Dzisiaj pierwszy dzień egzaminu dojrzałości

We wtorek 4 maja startują matury. Tradycyjnie uczniowie zmierzą się najpierw z językiem polskim. Ze względu na pandemię koronawirusa egzaminy odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Do egzaminów przystąpi w tym roku około 271 tys. tegorocznych maturzystów i około 209 tys. osób, które nie zdały w poprzednich latach bądź chcą poprawić swój wynik. Matura 2021 nie jest niestety taka sama jak egzaminy maturalne w poprzednich latach.

W 2021 r. egzamin maturalny przeprowadzany jest wyłącznie w części pisemnej z zastrzeżeniem osób, które w postępowaniu rekrutacyjnym na wyższą uczelnię zagraniczną lub w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej muszą przedstawić wynik z egzaminu ustnego. Część pisemna matur potrwa w tym roku od 4 maja do 20 maja.

W obowiązkowej części pisemnej maturzyści muszą przystąpić do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym.

Na 5 lipca 2021 r. wyznaczono termin ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego.

Drodzy Maturzyści!

Trzymamy za Was kciuki oraz z niecierpliwością czekamy na wyniki. Mamy nadzieje, że uzyskane noty spełnią Wasze oczekiwania i ambicje.

 

IB / CKE

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast