ADV
Wiadomości

Matury w czasach koronawirusa. Dzisiaj pierwszy egzamin

Gdyby nie pandemia koronawirusa – maturzyści mogliby planować już wakacje. A tak dopiero egzaminy maturalne przed nimi. Wszystkim maturzystom Redakcja Informatora Brzeskiego życzy powodzenia!

Koronawirus wymusił przesunięcie matur, które zamiast tradycyjnie w maju, rozpoczną się z miesięcznym opóźnieniem 8 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych, odbędzie się jedynie matura pisemna. Egzaminy pisemne będą odbywały się w rygorze sanitarnym. Według zaleceń Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, maturzyści czekający na wejście do szkoły lub sali egzaminacyjnej mają zachowywać odstęp co najmniej 1,5 metra oraz muszą mieć zakryte usta i nos. Maseczki mogą ściągnąć dopiero po zajęciu miejsca w sali. Musza również zabrać ze sobą własny długopis i niezbędne przybory. Sam egzamin dla uczniów niewiele się zmienił, ale procedury organizacyjne są z pewnością dodatkowym powodem do stresu.

Szkoły w regionie są już w pełni przygotowane na przeprowadzenie egzaminów maturalnych w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Czekają tylko na maturzystów. W poniedziałek 8 czerwca uczniowie przystąpią do matury z języka polskiego. O godzinie 9.00 rozpocznie się egzamin na poziomie podstawowym, a o godzinie 14.00 – na poziomie rozszerzonym.

A kiedy wyniki? Wyniki egzaminu będą znane do 11 sierpnia 2020 r. Ci, którzy nie zdadzą jednego z egzaminów obowiązkowych i przystąpią do matury poprawkowej, otrzymają wyniki do 30 września. Absolwent zda egzamin i uzyska świadectwo dojrzałości, jeżeli z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej otrzyma co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania oraz przystąpi do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego.

IB

Podobne artykuły

Back to top button