ADV
1
Advertisement
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Mauser w Sieradzy

Nietypowe znalezisko podczas prac budowlanych w Sieradzy. Metalowy element broni palnej z czasów I wojny światowej został wykopany koparką na jednej z prywatnych posesji. Został on zabezpieczony do prowadzonego postępowania przez policjantów Żabna.

W sobotę (21.05) około południa mieszkaniec Sieradzy k/ Żabna poinformował policjantów o wykopaniu z ziemi podczas prac budowlanych metalowego elementu wyglądem przypominającego lufę karabinu. Na miejsce zostali zadysponowani policjanci z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej w Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Podczas sprawdzenia określili oni to znalezisko, jako metalowe elementy karabinka Mauser pochodzącego z czasów I wojny światowej. Karabin pozbawiony drewnianych okładzin z mocno skorodowaną lufą, przyrządami celowniczymi został zabezpieczony przez policjantów do wszczętego właśnie postępowania.

W ramach prowadzonych czynności prokurator nadzorujący, podejmie decyzję o ewentualnym przekazaniu znaleziska do muzeum lub jego utylizacji.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button