ADV
Powiat TarnowskiSportWiadomości
Trending

Medale i rekordy życiowe pływaków UKS Peyomi

Zawodnicy UKS Peyomi wystartowali w dwudniowych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w pływaniu dzieci i młodzików. Niezwykle mocno obsadzona impreza, na starcie, której stanęło ponad czterystu pływaków reprezentujących, aż 26 klubów była okazją do zweryfikowania postępów, jakie w ostatnich tygodniach poczynili podopieczni trenerów Sylwii i Szymona Szwieców. Był to zarazem przedostatni w tym sezonie start zawodników Peyomi.

– Do Oświęcimia pojechaliśmy zbierać doświadczenia związane, po pierwsze, ze startem w zawodach dwudniowych, a po drugie z rywalizacją z najlepszymi pływakami w województwie. To  niezwykle cenne i z pewnością zaprocentuje w przyszłości – mówią zgodnie trenerzy. – Jeśli każdy z zawodników poprawia w trakcie zawodów przynajmniej jeden, a niektórzy kilka rekordów życiowych to trudno nie być zadowolonym – dodaje Szymon Szwiec.

Największe powody do radości miała Laura Czuchra, która zdobyła brązowy medal na 50 m stylem klasycznym w kat. 10-latek oraz Kacper Cholewa, który z Oświęcimia wrócił ze „srebrem” wywalczonym na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz 5. miejscem w klasyfikacji ogólnej 11-latków.

– Laura i Kacper zasłużyli na oklaski, ale brawa należą się nie tylko medalistom, a całej drużynie. Te dzieciaki bardzo ciężko pracują na każdym treningu, na zawodach dają z siebie wszystko i to jest dla mnie najcenniejsze – mówi Szymon Szwiec.

– Warto podkreślić także wychowawczy aspekt ostatniego weekendu. Wspólny wyjazd, nocowanie, wzajemne wsparcie i integracja stanowią wartości, które zaprocentują nie tylko na pływalni, ale także w życiu „pozasportowym”. To niezwykle istotne i stanowi jeden z fundamentów pracy z dziećmi w naszym klubie – dodaje Sylwia Szwiec.

Drużynę UKS Peyomi w Oświęcimiu reprezentowali: Laura Czuchra, Maja Grajdura,  Nina Giebał, Liliana Książczyk, Kacper Cholewa, Tobiasz Kopa i Samuel Stawarz.

Pełne wyniki – https://swimart.pl/zawody/mistrzostwa-wojewodztwa-malopolskiego-w-plywaniu-dzieci-i-mlodzikow/

Kolejny i ostatni zarazem start zawodników UKS Peyomi w tym sezonie już 26 czerwca w Brzesku podczas I Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar Stowarzyszenia Przyjaciół Sekcji Pływackiej BOSiR – BOSiR Team pod Patronatem Burmistrza Miasta Brzesko Tomasza Latochy.

Więcej informacji na temat UKS Peyomi na Facebooku (Peyomi-Swim-Team), Instagramie (peyomi.swimteam) oraz pod adresem: peyomiacademy@gmail.com.

IB

Podobne artykuły

Back to top button