ADV
Powiat TarnowskiSportWiadomości

Medalowy debiut pływackich talentów z Tarnowa / zdjęcia

To był udany debiut najmłodszych zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Peyomi Tarnów. Podopieczni trenerów Sylwii i Szymona Szwieców zdobyli w Krakowie aż 13 medali: 3 złote, 8 srebrnych i 2 brązowe, a ci, którzy na podium nie stanęli poprawiali swoje życiowe rekordy. Co szczególnie warte podkreślenia, dla znakomitej większości małych pływaków były to pierwsze zawody tej rangi.

Zawody Arena Swimtest – szukamy młodych talentów przyciągnęły w niedzielę, 6 marca 2022 r. na pływalnię Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Krakowie ponad 240 zawodników z 12 klubów Małopolski. UKS Peyomi Tarnów reprezentowała drużyna w skład której wchodziło 27 pływaków z roczników 2009-2015.

Dziesięcioro z nich zawodniczy debiut zakończyło na podium. Złote medale zdobyli: Szymon Nalepa (25m grzbietowym i 25m dowolnym) i Lena Brzozowska (25m dowolnym); srebrne wywalczyli: Lidia Świdnicka (25m grzbietowym), Iga Korman (25m dowolnym), Tomasz Kopeć (25m dowolnym), Natalia Książczyk (25m grzbietowym), Ksawery Tchoń (25m grzbietowym), Laura Czuchra (25m motylkowym), Liliana Książczyk (50m klasycznym) oraz Maja Lipa (50m klasycznym). Srebrne medalistki: Natalia i Laura dorobek wzbogaciły dodatkowo o brązowe medale (25 dowolnym i 50 klasycznym).

– Jesteśmy niezwykle dumni i cieszymy się bardzo nie tyle z wyników, choć oczywiście dorobek medalowy jest imponujący, ile z pracy, jaką wszyscy nasi podopieczni włożyli w to, aby ten debiutancki start wypadł tak dobrze. Znakomita większość z nich, nawet jeśli nie stanęła na podium, poprawiała w Krakowie swoje „życiówki” co wiele mówi o ich zapale i przygotowaniu. Jesteśmy z nich bardzo dumni – mówią trenerzy UKS Peyomi. – Mamy świetną grupę i to pewne, że jeszcze nie raz dostarczą rodzicom i kibicom pływania wiele radości – dodają założyciele UKS Peyomi.

Drużynę UKS Peyomi w Krakowie reprezentowali: Szymon Nalepa, Maja Bartkowska, Filip Gurbisz, Olga Blacha, Filip Waś, Witold Bargieł, Iga Korman, Lidia Świdnicka, Maja Lipa, Maja Włodarz, Ksawery Tchoń, Maja Grajdura, Laura Czuchra, Lena Fleszar, Liliana Książczyk, Natalia Książczyk, Oliwia Makowiec, Amelia Makowiec, Hanna Kopeć, Kamila Kopeć, Tomasz Kopeć, Bogna Bałut, Benjamin Stawarz, Lena Brzozowska, Blanka Hajduk, Joanna Śpiewak, Alicja Śpiewak.

Pełne wyniki- https://swimart.pl/pliki/meet/2022/klu/03_06_krakow/wyniki.htm

Kolejny start zawodników UKS Peyomi już w najbliższą niedzielę w Myślenicach, gdzie odbędą się 23. Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Tu wystartuje starsza grupa, która trenuje w klubie w zasadzie od momentu jego założenia.

Więcej informacji na temat UKS Peyomi na Facebooku (Peyomi-Swim-Team), Insagramie (peyomi.swimteam) oraz pod adresem: peyomiacademy@gmail.com.

PK

Podobne artykuły

Back to top button