ADV
Wiadomości
Trending

Miał 2,5 promila. Rozbił samochód w przydrożnym rowie w Woli Dębińskiej / 6 lipca 2023 r.

w czwartek 6 lipca 2023 roku o godzinie 20:41 służby ratownicze zostały zadysponowane przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku do zdarzenia drogowego w miejscowości Wola Dębińska. Na drodze gminnej kierujący pojazdem stracił nad nim panowanie i wpadł do przydrożnego rowu. Jak się później okazało miał aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu!

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, iż kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie.

Kierującemu pojazdem udzielona została Kwalifikowana Pierwsza Pomoc do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Niestety po badaniu kierującego alkomatem przez policjantów w organizmie znajdowała się spora ilość alkoholu. – relacjonują druhowie z OSP Dębno.

Pijanemu kierowcy może grozić szereg konsekwencji:

– kara grzywny, którą nalicza sąd w zależności od tego, jaka jest sytuacja majątkowa sprawcy,
– ograniczenie wolności do maksymalnie 2 lata, które polega na obowiązku wykonywania prac społecznych lub potrąceniu z wynagrodzenia
– kara więzienia,
– zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od 1 roku do 15 lat,
– kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej),
– 15 punktów karnych.

Warto podkreślić, że jako piersi pomocy poszkodowanemu udzieli członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Dębna.

– Jedni z pierwszych na miejscu tego zdarzenia było członkowie naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej: Mikołaj Rosegnal, Grzegorz Szpila, Jakub Krzysztofiński, Dawid Pabian i Filip Pabian, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, powiadomili służby o zaistniałym zdarzeniu, a także udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i wsparcia psychologicznego kierującemu pojazdem – dodają z dumą strażacy z OSP Dębno.

Ruch na drodze gminnej na czas działań służb był całkowicie zablokowany.

Na miejscu działania prowadzili strażacy z JRG Brzesko wraz druhami z jednostek OSP Dębno i OSP Wola Dębińska, a takze we współpracy z Zespołem Ratownictwa Medycznego i Policją.

foto OSP Dębno

OSP Dębno

Podobne artykuły

Back to top button