ADV
Wiadomości
Trending

Mieszkańcy zablokują Drogę Krajowa nr 75 w Gnojnik / 27 sierpnia 2021 r.

W piątek 27 sierpnia 2021 r. w godzinach od 15.00 do 17.00 w centrum Gnojnika odbędzie się protest mieszkańców przeciwko planom budowy Sądeczanki w wariancie C i F. Zdaniem organizatorów wspomniane warianty są skrajnie niekorzystne dla lokalnej społeczności.

Podróżujący mogą spodziewać się sporych utrudnień w związku z piątkową falą wyjazdów i powrotów wakacyjnych. Niemniej organizatorzy deklarują, że co jakiś czas będą przepuszczać samochody. Szacują również, że w zgromadzeniu weźmie około 150 osób.

– Wójt Gminy Gnojnik informuje, że w dniu 27.08.2021 r. w godz. 15.00 – 17.00 na przejściu dla pieszych DK 75 obok sklepu „GS” w Gnojniku odbędzie się zgromadzenie publiczne przeciwko planowanej budowie drogi DK 75 „Sądeczanki”. Dotyczy wariantu C i F – informuje Urzad Gminy Gnojnik.

Organizatorem pikiety jest m.in. Stowarzyszenie „Nie tędy droga Zielona Tymowa” oraz mieszkańcy Lewniowej.

– Szanowni Mieszkańcy Lewniowej z informacji powziętych z różnych źródeł zaczęły się prace przy wytyczaniu drogi „sądeczanki” przez naszą miejscowość, mimo iż nie wydano jeszcze opinii środowiskowej (albo jest, o czym nas nie poinformowano). Trwające prace przy wytyczaniu dokładnego przebiegu korytarza drogi wskazują, iż korytarz drogi w wariancie „C” biegnącym min. przez naszą miejscowość (oraz Zawadę Uszewską, Gnojnik-przez Pagen, Tymową) został już wybrany jako ostateczny.

Wybudowanie drogi przez Lewniową wraz ze zjazdami i wjazdami w okolicach przysiółka „działki” spowoduje zwiększenie natężenia ruchu samochodów osobowych jak i ciężarowych w naszej miejscowości o ok 70 %. Natężenie ruchu chcąc nie chcąc zwiększy się od strony miejscowości Złota, Domosławice, Biskupice Melsztyńskie jak i ze strony Biesiadek, Żerkowa, Łoniowej.

Dlatego też podjęta inicjatywa w sprawie protestu – blokady drogi krajowej DK75 w miejscowości Gnojnik jest w tym przypadku bardzo SŁUSZNA I KONIECZNA.

Musimy pokazać, że my mieszkańcy Lewniowej nie zgadzamy się na przebieg „sądeczanki” przez naszą miejscowość.
Oprotestowanie wariantu „C” jest naszą ostatnią szansą na wpłynięcie na osoby decyzyjne w sprawie wyboru korytarza drogi.
Musimy WSZYSCY podjąć tą nierówną walkę w obronie naszej miejscowości, aby uniknąć jej degradacji, hałasu, zanieczyszczeń, rozjechania przez samochody, utraty wartości naszych domów i działek, zniszczenia krajobrazu.

Naszym OBOWIĄZKEM żyjących teraz i dziś mieszkańców Lewniowej jest walka o przyszłość dla naszych dzieci, wnuków, seniorów, bo nikt za nas tego nie zrobi.

Historia Lewniowej pokazuje, iż w trudnych chwilach mieszkańcy Lewniowej zawsze się organizowali i działali. Przyszedł czas abyśmy My teraz stawili czoło trudnej sytuacji dla naszej miejscowości, aby historia i nas dobrze oceniła.
Dlatego jeżeli dojdzie do protestu-blokady drogi wstawmy się licznie, nie bądźmy obojętni w sprawie budowy „sądeczanki”, bo każdy mieszkaniec ten blisko i daleko mieszkający odczuje skutki przebiegu „sądeczanki” przez naszą miejscowość.
Do zobaczenia na proteście.

BO JEDEN NIE ZDZIAŁA NIC – RAZEM MOŻEMY ZDZIAŁAĆ Wszystko – czulytamy na profilu „Mieszkańcy Lewniowej”.

IB

Plakat

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button