ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Mieszkania w Paleśnicy w stu procentach z pieniędzy rządowych / zdjęcia

W gminie Zakliczyn oficjalnie zainaugurowano budowę drugiego domu wielorodzinnego w ramach programu „Mieszkanie Plus”, tym razem w Paleśnicy. Pod klucz oddanych zostanie tam do użytku trzydzieści mieszkań, przygotowanych głównie dla rodzin z dziećmi, ale także o mniejszym metrażu dla seniorów.

Blok mieszkalny w Paleśnicy kosztował będzie 6,5 mln zł. Samorząd pozyskał na ten cel pieniądze z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego (5,2 mln zł), a wkład własny stanowią oszczędności z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (1,3 mln zł) – z budowy pierwszego obiektu z czterdziestoma mieszkaniami w Lusławicach. Inwestycja w Paleśnicy zostanie więc w stu procentach zrealizowana ze środków rządowych.

– Mieszkania o różnym metrażu będą przygotowane „pod klucz”. Ściany i sufity będą pomalowane, podłogi w kuchniach i łazienkach będą wykończone płytkami ceramicznymi, a w pokojach zostaną wykonane z paneli. Lokale wyposażone będą w niezbędne sprzęty, między innymi w wanny i kuchenki elektryczne – tłumaczył burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Inwestycję w Paleśnicy realizować będzie firma Usługi Remontowo-Budowlane KORK-PYŚ z Wesołowa. Umowa z wykonawcą została podpisana 13 września 2021 r. Termin oddania mieszkań do użytku ustalono na 31 stycznia 2023 roku. Łącznie z Lusławicami gmina Zakliczyn dysponować będzie więc 70 lokalami do wynajęcia.

Warto podkreślić, że działka na której powstaną mieszkania w Paleśnicy jest bardzo dobrze usytuowana. Znajduje się około 200 m od drogi wojewódzkiej nr 975 łączącej Tarnów z Nowym Sączem. W pobliżu są ośrodek zdrowia, szkoła, przedszkole, sklepy czy stadion sportowy z zapleczem rekreacyjnym. Dzięki rządowemu programowi Rozwoju Przewozów Autobusowych województwo małopolskie uruchomiło połączenia komunikacyjne i przez Paleśnicę kursują autobusy zarówno w kierunku Tarnowa, jak i Nowego Sącza.

W spotkaniu w zakliczyńskim Ratuszu, inaugurującym budowę mieszkań w Paleśnicy, uczestniczyli posłowie Anna Pieczarka i Józefa Szczurek-Żelazko oraz wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Gratulowali samorządowi Zakliczyna podejmowania odważnych decyzji, podnoszących komfort życia mieszkańców, a także podkreślali, że można skutecznie realizować nawet tak trudne programy jak program mieszkaniowy, ale trzeba chcieć i nie mówić, że się nie da.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button