Wiadomości

Mikołajowa Akcja HDK w Jadownikach – „Krew dla Tomka” / 6 grudnia 2020 r.

Honorowi dawcy krwi z naszego regionu po raz kolejny włączają się w akcję zbiórki krwi – „Dla Tomka” – ciężko chorego strażaka. Odpowiadając na Apel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach prosimy o włączenie się w akcję pomocy dla st. ogn. Tomasza Kożucha którą zaplanowano w niedzielę 6 grudnia w Domu Ludowym w Jadownikach od godz. 8.30 do 13.00.

We wrześniu 2020 roku nasz kolega st. ogn. Tomasz Kożuch funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, strażak Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach i jednocześnie prezes Ochotniczej Straży Pożarnej we Włosienicy uległ zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Wskutek występowania długotrwałych objawów oraz bardzo ciężkiego przebiegu choroby, naszego kolegę-strażaka przetransportowano do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na oddział zakaźny.

Ciężkie powikłania wywołane przez chorobę Covid-19 spowodowały bardzo duże zmiany w płucach – jedynym ratunkiem na tym etapie przebiegu choroby było zastosowanie sztucznego płuco-serca Ecmo. To, że Tomasz żyje zawdzięczamy wielkiemu zaangażowaniu krakowskich lekarzy i użyciu najnowocześniejszego sprzętu medycznego. W ostatnich dniach został przewieziony do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie przeszedł dalsze badania oraz bardzo poważną operację przeszczepu płuc.

Zgodnie z prośbą rodziny naszego kolegi Tomka oraz w geście solidarności i chęci pomocy w długotrwałym procesie leczenia zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych o oddawanie krwi. Zbiórka potrwa od 7.11.2020 roku do 15.12.2020 roku. Krew będzie można oddawać w terenowych oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie pod hasłem „Krew dla Tomka” na numer miejsca poboru M228 lub w inny sposób praktykowany na terenie powiatów.

Akcję objął patronatem Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek.

PSP Brzesko

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast