ADV
blank
Wideo

Misterium w Jadownikach / zdjęcia

Młodzież z KSM, lektorzy i ministranci przygotowali do swoich parafian misterium paschy Jezusa. Po 12 latach kolejne pokolenie młodych w Jadownikach przygotowało misterium pasyjne.

Galeria zdjęć <==

Parafia św. Prokopa Opata w Jadownikach żyje paschą Jezusa. Od Wielkiego Czwartku w sali obok kościoła można zobaczyć wystawę narzędzi męki Pańskiej oraz replikę grobu Pana Jezusa.

Ponadto młodzież z KSM, lektorzy i ministranci przygotowali dla swoich parafian Misterium Męki Pańskiej, które obejrzało prawie 250 osób.

Po kilkutygodniowych próbach i żmudnych przygotowaniach, przy zaangażowaniu pracy wielu osób powstało niezwykłe dzieło, które wzrusza i daje do myślenia. Jego reżyserem i inicjatorem jest miejscowy wikariusz ks. Sylwester Mroczek, który po raz pierwszy w swojej pracy z młodzieżą zorganizował tego typu przedsięwzięcie.

W roli Jezusa wystąpił Oskar Dadej, uczeń klasy I szkoły średniej, podczas, gdy w rolę apostołów wcielili się ministranci i lektorzy z parafii św. Prokopa.

– Towarzyszył nam duży stres, nie chcieliśmy zawieść oczekiwań. Ostatnie Misterium Męki Pańskiej w Jadownikach miało miejsce 12 lat temu i zostało docenione przez widownię.

Chcieliśmy, żeby po kilkunastu latach młodzież mogła ponownie przedstawić największe tajemnice naszej wiary – mówi ks. Sylwester.

foto: PARAFIA JADOWNIKI
KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

blank

Podobne artykuły

Back to top button