SportWideo

Porażka w doliczonym czasie gry

Okocimski KS Brzesko 0-1 Wierchy Rabka Zdrój

Spotkanie z Wierchami Rabka Zdrój miało być okazją do rehabilitacji za zeszłotygodniową porażkę z Wolanią Wola Rzędzińska. I mimo iż zawodnicy trenera Tomasza Rogóża mieli zdecydowanie więcej okazji ku strzeleniu bramki to ostatecznie ulegli gościom przegrywając 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów dla ekipy z Rabki Zdrój zdobył w doliczonym czasie gry Bartłomiej Głowa. Ponadto zespół „Piwoszy” kończył spotkanie w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną ujrzał Michał Zydroń.

I połowa meczu

II połowa meczu.

Spotkanie mogłoby się całkowicie inaczej zakończyć gdyby swoje 100 procentowe okazje wykorzystali m.in Mateusz Cięciwa oraz Dariusz Sosonowski. Niestety brak skuteczności powoduje, że po raz kolejny przegrywamy spotkanie, spotkanie, które nie powinno zakończyć się takim wynikiem.

Poniżej przedstawiamy zapis z relacji live, która prowadzona była na naszej stronie.

1′ Od środka rozpoczynają zawodnicy CANPACK Okocimskiego. Gospodarze występują dzisiaj w swoich tradycyjnych biało-zielonych strojach. Wierchy na niebiesko-biało.
5′ Zawodnicy Wierchów dłużej utrzymują się przy piłce. Mieli jak do tej pory 3 stałe fragmenty gry, jednak niewiele z nich wynikało.
10′ Złe wybicie obrońców drużyny z Rabki. Piłkę przechwycił Mateusz Cięciwa i znalazł się w sytuacji sam na sam z Zhukiem, jednak tym razem górą okazał się golkiper Wierchów. Była to stuprocentowa okazja dla „Piwoszy”!
15′ Za nami kwadrans gry w Brzesku. Poza jedyną bardzo dobrą sytuacją ze strony Okocimskiego na boisku nie dzieje się zbyt wiele. Gra toczy się głównie w środku pola.
17′ Dwie niebezpieczne akcje w wykonaniu brzeszczan. Najpierw Jakub Ogar znalazł się z piłką w polu karnym, ale jego dogranie minęło Mateusza Cięciwę i Dariusza Sosnowskiego. Za chwilę ostra centra Michała Grzesickiego z lewej strony przeszła wzdłuż pola karnego.
21′ Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Ukarany nią został Michał Zydroń.
22′ Przechwyt „Piwoszy”. W pole karne centrował Aleksander Ślęczka, jednak Dariusz Sosnowski znajdował się na spalonym.
25′ Po 25 minutach nadal bezbramkowy remis. Obie drużyny grają bardzo zachowawczo nie chcąc narazić się na utratę bramki.
35′ Niebezpiecznie pod bramką Wierchów. Dwójkowa akcja Sosnowskiego z Klimczykiem zakończyła się wybiciem piłki tuż sprzed linii bramkowej przez obrońców gości.
38′ W odpowiedzi bardzo groźnie pod bramką Okocimskiego. Dośrodkowanie Mateusza Otręby na głowę Łukasza Pazurkiewicza, jednak strzał napastnika z bliskiej odległości szczęśliwie wybijają Karol Jurkiewicz do spółki z obrońcami „Piwoszy”.
43′ Konrad Fryś uruchomił podaniem Michała Grzesickiego. Ten podał w pole karne do Dariusza Sosnowskiego, jednak próba napastnika „Piwoszy” została zablokowana przez obrońcę Wierchów.

Po pierwszych 45 minutach CANPACK Okocimski remisuje z Wierchami Rabka Zdrój 0:0. Mimo, że obie drużyny stworzyły sobie po jednej stuprocentowej sytuacji, to jest to delikatnie mówiąc bezbarwne widowisko.

Trener gospodarzy ma do dyspozycji mocną ławkę rezerwowych, na której zasiada aż trzech graczy pamiętających występy Okocimskiego na boiskach 1 i 2 ligi. Są nimi: Sergiusz Kostecki, Jakub Baran oraz Mateusz Wawryka. Ten ostatni doznał w niedzielnym spotkaniu z Wolanią kontuzji pachwiny, ale niewykluczone, że dziś znów zobaczymy „Dixiego” na boisku.

47′ Najpierw na strzał zdecydował się Pazurkiewicz, jednak uderzył bardzo niecelnie. Chwilę później Jurkiewicza sprawdził Banik, ale jego strzał z 11 metrów na rzut rożny sparował golkiper „Piwoszy”.
50′ Dariusz Sosnowski nieprzepisowo powstrzymywany przez Michała Czubina. Żółta kartka dla kapitana Wierchów.
51′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Aleksandra Ślęczki, piłka trafia na głowę Sebastiana Klimczyka, jednak ten strzela wprost w obrońców gości, którzy wybijają futbolówkę oddalając zagrożenie od własnej bramki.
52′ Żółtą kartką ukarany Aleksander Ślęczka z Okocimskiego.
56′ Dośrodkowanie Dariusza Sosnowskiego z prawej strony boiska w pole karne w kierunku Jakuba Ogara, ale napastnik „Piwoszy” główkował tuż nad poprzeczką.
59′ Zawodnicy rezerwowi CANPACK Okocimskiego rozpoczynają rozgrzewkę.
62′ W sytuacji sam na sam z bramkarzem Dariusz Sosnowski strzela wprost w bramkarza Wierchów.
66′ Po dośrodkowaniu Ogara z piłką na 5 metrze minął się Cięciwa.
67′ Żółtą kartą ukarany gracz Wierchów Maciej Banik.
73′ Za głupi i brutalny faul w środkowej strefie boiska drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Michał Zydroń. Okocimski będzie musiał kończyć mecz w liczebnym osłabieniu.
73′ W miejsce Dariusza Sosnowskiego wchodzi do gry Mateusz Wawryka.
81′ Z rzutu wolnego uderzał Rafał Kościelniak, ale piłkę na rzut rożny zdołał sparować Karol Jurkiewicz.
84′ Michał Grzesicki uruchomił podaniem Mateusza Wawrykę, ale po strzale „Dixiego” obrońca zdołał wybić piłkę niemalże z linii bramkowej.
86′ W miejsce Mateusza Cięciwa na boisku zameldował się Kacper Ciuruś.
89′ Rzut wolny podyktowany w okolicach linii pola karnego. Piłka po strzale Rafała Kościelniaka odbija się rykoszetem i trafia w poprzeczkę bramki Okocimskiego.
90′ Doliczony czas gry. W zamieszaniu pod bramką Okocimskiego pada gol dla gości. Strzelcem Bartłomiej Głowa.