ADV
Wiadomości

Mocno odmieniony skład nowej Rady Gminy Borzęcin

7 kwietnia 204 r. odbyły się wybory samorządowe, w których wybieraliśmy na najbliższe 5 lat władze wszystkich szczebli samorządowych: wojewódzkich, powiatowych, gminnych oraz wójta/burmistrza/prezydenta.

Frekwencja w tych wyborach nie była tak duża, jak w odbywających się pół roku temu wyborach parlamentarnych. Tym razem w gminie Borzęcin do urn wyborczych poszło 3540 osób, czyli 53,71% uprawnionych do głosowania.

Na uwagę zasługuje fakt, że w 15-osobowej radzie gminy aż 10 osób będzie pełniło tę funkcję po raz pierwszy. Pozostałe 5 osób jest albo radnymi minionej kadencji, albo sprawowało tę funkcję w przeszłości. Ogólnie, wystartowało aż 47 osób, czyli ponad 3 osoby na jedno miejsce. Dla porównania, w wyborach 2018 roku było to tylko 24 kandydatów.

W gminie Borzęcin głosowano w 7 obwodach: Bielczy, Borzęcinie Górnym, Borzęcinie Dolnym, Łękach, Przyborowie, Warysiu oraz Dom Pomocy Społecznej w Borzęcinie.

Radnymi w swoich okręgach zostali wybrani: Oliwier Hynek, Anna Choczyńska, Leszek Kasjaniuk, Sylwia Ducinowska, Paweł Kułak, Aleksandra Michalec, Joanna Krzanowska, Maria Pilarska, Grzegorz Małek, Beata Małek, Justyna Jędryka, Paweł Oleksyk, Tadeusz Żurek, Marek Kossoń i Paulina Kobyłecka. Gratulujemy wszystkim wyniku i życzymy realizacji założeń i planów określonych w przedwyborczych materiałach.

W nowym składzie Rada Gminy Borzęcin zbierze się po raz pierwszy – zgodnie Kodeksem Wyborczym – prawdopodobnie początkiem maja 2024 r. Do końca kwietnia swoje funkcje pełnią samorządowcy kończącej się właśnie kadencji.

FB Janusz Kwaśniak

Podobne artykuły

Back to top button