WiadomościWideo

Mokrzyska. Turniej Wiedzy Pożarniczej 2020 / zdjęcia

W czwartek 5 marca 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Morzyskach po raz kolejny odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” organizowany przez zarząd gminny ZOSP RP. W eliminacjach, które polegały na rozwiązaniu testu pisemnego składającego się z trzydziestu pytań, udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Brzesko. Łącznie w zmaganiach wzięło udział 72 uczniów.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z taktyki pożarniczej, ratownictwa medycznego.

Konkursowe zmagania przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych – I kategoria to uczniowie klas III-V, II kategoria to reprezentanci klas VI-VIII.

W kategorii I zwycięzcami zostali:
I. Norbert Rachwał
II. Filip Przybyło
III. Natalia Cholewa

W kategorii II zwycięzcami zostali:
I. Tomasz Kuder
II. Hubert Majka
III. Anna Śmietana

W składzie komisji która czuwała nad sprawnym przebiegiem turnieju znaleźli się: Marian Czarnik, Krzysztof Rachwał, Adam Cebula, Wojciech Zachara, Ks. Witold Tadeusiak oraz Grażyna Cisak. Patronat nad turniejem objął burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, który równocześnie ufundował cenne nagrody dla zwycięzców.

Na wszystkich uczestników eliminacji gminnych czekały okolicznościowe dyplomy. W ręce laureatów trafiły również upominki oraz kwalifikacja do eliminacji powiatowych. Zwycięzcy eliminacji gminnych będą reprezentować Gminę Brzesko w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

IB / brzesko.pl

Fot. Maciej Mazur

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast