Sport

Najlepsze miksty Przedgórza

Po turnieju deblowych par rozegranym we wrześniu w ramach organizowanych przez Okocimski Klub Tenisowy I Otwartych Mistrzostw Przedgórza amatorów przyszła pora na drugą odsłonę tych zawodów, czyli rywalizację mikstów. Jej pierwszymi, historycznymi triumfatorami zostali Aneta Biel i Tomasz Kościółek, którzy w finale pokonali parę Małgorzata Sacha, Stanisław Ropek. Trzecie miejsce zajął duet Magdalena Kostecka, Sebastian Sacha. Wszystkie trzy pary to reprezentanci gminy Brzesko. Cały projekt, czyli oba turnieje, finansowany był ze środków przyznanych przez Lokalną Grupę Działania „Kwartet na Przedgórzu”.

Turniej rozegrany został na kortach przy ulicy Świerkowej w sobotę, 3 października, przy słonecznej, niemal letniej pogodzie. Do zawodów zgłosiło się, zgodnie z regulaminem, 16 pań i 16 mężczyzn, a składy poszczególnych par zostały ustalone na dzień przed turniejem, w wyniku losowania, co dodało całej imprezie dodatkowego smaczku. Na liście zgłoszeń figurowało na przykład sześć małżeństw par, ale figlarny los spowodował, że czasem małżonkowie zmuszeni zostali spotkać się ze sobą po przeciwnych stronach tenisowej siatki. – Może to i lepiej, bo gdyby moja żona Aneta grała w parze ze mną, to raczej po zwycięstwo by nie sięgnęła – żartował biorący udział w zawodach prezes Okocimskiego Klubu Tenisowego Jarosław Biel. Na czas trwania turnieju w regulaminowej separacji pozostawali też Iza i Kazimierz Brzykowie.

Zarówno uczestnicy zmagań, jak i licznie zgromadzeni kibice, entuzjastycznie przyjęli formułę zaproponowaną przez organizatorów, którzy sprawili, że  turniej przerodził się w prawdziwe Święto Sportu, pełne zabawy, ale i na serio toczonych pojedynków. Nikt nie mógł też mieć zastrzeżeń do poziomu poszczególnych gier, bo ten zaiste był wysoki. Jeden z obserwatorów turnieju, już w niedzielę, w nieco żartobliwym tonie, podsumował: – Pierwszy weekend października 2020 roku przejdzie do historii polskiego tenisa z powodu dwóch wydarzeń – I Mistrzostw Przedgórza w Brzesku i zwycięstwa Igi Świątek nad Simoną Halep w Roland Garros.

Sobotnie zawody to jednak nie koniec tegorocznych emocji serwowanych tenisistom i kibicom przez zarząd Okocimskiego Klubu Tenisowego. Jeszcze w październiku odbędzie się ceremonia wręczenia nagród dla zwycięzców II edycji Brzeskiej Ligi Tenisowej – cyklu zawodów, którym patronuje burmistrz Brzeska Tomasz Latocha.

brzesko.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast