ADV
Kultura

Narodowe Czytanie 2023 w brzeskiej bibliotece – „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza na kolejną odsłonę Narodowego Czytania – ogólnopolskiej akcji promującej polską literaturę odbywającej się już po raz 12. pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Jej lekturą będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

– Spotkamy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchamy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole” – zapowiadają organizatorzy przedsięwzięcia.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 7 września o godz. 17:00 w holu na parterze RCKB. W programie głośne czytanie fragmentów powieści z udziałem zaproszonych gości, członkiń kabaretu Babki z klasą oraz młodzieży z Grupy Teatralnej GT i koła teatralnego Stonoga przy ZSP w Brzesku pod kierunkiem Agaty Podłęckiej.
Mile widziane własne egzemplarze „Nad Niemnem”, by wspólnie śledzić odczytywany tekst oraz odpić pamiątkową pieczęć.

Wydarzenie na facebooku <==

Kiedy w 2012 roku ówczesny prezydent RP, Bronisław Komorowski zainicjował akcję Narodowe Czytanie, brzeska biblioteka natychmiast przystąpiła do tej akcji, dzięki czemu z roku na rok coraz więcej brzeszczan bierze w niej udział. Nikt tutaj nie czuje tremy przed głośną lekturą dramatu z podziałem na role.  Przypomnijmy, że do tej pory w ramach tej akcji czytano też „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry i „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, trylogię i „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, „Balladyna” Juliusza Słowackiego, a także polskie nowele.

PiMBP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button