ADV
SportWiadomości
Trending

Brzesko. Okocimski kontra Okocimski. Pierwszy taki mecz w historii Klubu o Puchar Polski

Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:15 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku

W środę 23 sierpnia rozegrane zostaną mecze 1/2 Finału Okręgowego Pucharu Polski. Jedną z półfinałowych par jest mecz pomiędzy dwoma drużynami Okocimskiego, które po raz pierwszy w historii Klubu rozegrają między sobą bezpośredni pojedynek. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 17:15 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Rozjemcą środowych zawodów będzie Seweryn Kozub, a jego asystentami liniowymi  będą Marcin Michta oraz Dawid Nowicki. Przypominamy, że wszyscy kibice, którzy będą chcieli zobaczyć to historyczne spotkanie będą mogli bezpłatnie wejść na teren stadionu.

Ze względu na grę w niższych rozgrywkach ligowych, rolę gospodarza będzie pełni drugi zespół Okocimskiego. Podopieczni trenera Sebastiana Klimczyka do półfinału dotarli po wyeliminowaniu takich zespołów jak: Jastrząb Łoniowa, Rylovia II Rylowa oraz Arkadia Olszyny. Warty uwagi jest również bilans bramkowy zespołu, których w tych spotkaniach wynosi 16:0. Duży wpływ na ten wynik ma z pewnością Arkadiusz Zuzia, który w obecnej edycji Pucharu Polski zanotował pięć trafień. Bardzo dobrze spisuje się również Kacper Sowa, który może pochwalić się trzema trafieniami.

Oprócz rozgrywek pucharowych rezerwy Okocimskiego bardzo dobrze spisują się w spotkaniach ligowych. Beniaminek ligi okręgowej do tej pory rozegrał dwa mecz, w których zanotował komplet punktów, zwyciężając z Orłem Cikowice oraz z Ceramiką Muchówka.

Sam szkoleniowiec bardzo spokojnie podchodzi do tego spotkania, podkreślając że miejsce w który się znaleźli jest już nagrodą za pracę jaką wykonali zawodnicy w tych rozgrywkach. –„Dla moich zawodników środowe spotkanie to nagroda za prace wykonaną w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Podchodzimy do meczu na spokojnie. Nie mamy nic do stracenia, jedyne co możemy to zyskać. Los sprawił, że gramy z pierwszą drużyną, ale podejdziemy do niego jak do każdego innego spotkania. Chcemy się pokazać z pozytywnej strony, a finalnie niech wygra drużyna lepsza.” – podsumowuje trener Sebastian Klimczyk.

Forma zespołu w Pucharze Polski:
Jastrzą Łoniowa – Okocimski II Brzesko 0:11
Rylovia II Rylowa – Okocimski II Brzesko 0:3
Okocimski II Brzesko – Arkadia Olszyny 2:0

Jeśli chodzi o pierwszy zespół Okocimskiego to w dotychczasowych rozgrywkach pucharowych rozegrał o jedno spotkanie mniej niż druga drużyna. Podopieczni trenera Sebastiana Sępka na swojej drodze mieli Orła Dębno oraz Strażaka Mokrzyska. Oba spotkania zakończyły się wygraną „Piwoszy” wynikiem 3:0. Najskuteczniejszym strzelcem w obu spotkaniach był Chawkat Zakareya, który został autorem trzech trafień.

Podobnie jak rezerwy, zawodnicy „jedynki” znakomicie radzą sobie w obecnych rozgrywkach ligowych. Zespół trenera Sebastiana Sepka ma na swoim koncie trzy rozegrane spotkania, w których zanotował 9 punktów, wygrywając z Orłem Dębno, KS Podhalanin Biecz oraz LKS Szaflary. Bardzo dobrą skutecznością w tych meczach wykazał się Jakub Ogar, który zanotował cztery trafienia.

Dla szkoleniowca pierwszego zespołu środowe spotkanie jest równie ważne jak dotychczasowe mecze. –„Jest to dla nas kolejny mecz Pucharowy, w którym będziemy chcieli awansować do kolejnego etapu, a w tym przypadku do Finału Okręgowego Pucharu Polski. Niestety los tak chciał, że dwie drużyny z tego samego Klubu wezmą udział w półfinale. Osobiście wolałbym żeby taki mecz był rozegrany na poziomie finału.”

Niewykluczone, że w środowym mecz trener dokona kilku korekt w składzie, które mogą być spowodowane urazami zawodników. –„Lubię kontynuować to co się sprawdza. Będziemy zestawiać drużynę optymalnie na dany moment jaki możemy. Nie ukrywam, że jest parę kontuzji w naszych szeregach co może mieć wpływ na zmiany w wyjściowej jedenastce. Mimo to będziemy chcieli znaleźć najlepsze rozwiązanie na te mecz i zagrać w nim jak najlepiej. Nie chcemy schodzić z pewnego poziomu swojego grania i będziemy go kontynuować w meczu pucharowym.” – dodaje trener Sebastian Sępek.

Jak pokazuje historia, Okocimski nie miał ostatnio zbyt wielu okazji zagrania w finale Okręgowego Pucharu Polski. Tym razem pewne jest, że jedna z drużyn Okocimskiego zamelduje się w meczu finałowym, a tą drużyną chce być pierwszy zespół. -„Jeśli patrząc na historię tego Pucharu to w ostatnich latach Okocimski zdobył go tylko raz. Chcemy, żeby Puchar ponownie znalazł się w naszych rękach, i tym samym chcemy rozpocząć ponownie serię jego zdobywania.” – podsumowuje szkoleniowiec Sebastian Sępek.

Forma zespołu w Pucharze Polski:
Orzeł Dębno – Okocimski Brzesko 0:3
Strażak Mokrzyska – Okocimski KS Brzesko 0:3

okocimski.com

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button