ADV
blank
Kultura

Narodowe Czytanie w Gminie Dębno 2023 / zdjęcia

W sobotę, 9 września o 17:00, w progach dębińskiego zamku, odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Galeria zdjęć <==

Do wspólnego czytania włączyli się między innymi: Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, radny Gminy Dębno Grzegorz Gurgul, dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych, urzędnicy i mieszkańcy naszej gminy. W tym roku, uroczyste czytanie uświetniła obecność Zespołu Regionalnego Porąbcoki z Porąbki Uszewskiej z akompaniamentem Bartłomieja Sachy.

Na wstępie głos zabrała Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Uszewskiej Agnieszka Witek, która odczytała list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który wraz z małżonką sprawuje patronat nad tą ogólnopolską akcją. Po wprowadzeniu wystąpił włodarz gminy, który życzył wszystkim przyjemnej lektury i mile spędzonego czasu. Następnie rozpoczęło się wspólne czytanie fragmentów powieści przez przybyłych gości.

Dodajmy, że Narodowe Czytanie 2023 to wydarzenie, które od lat odbywa się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, który na zakończenie wręczył wszystkim uczestnikom egzemplarze czytanej lektury.

Dziękujemy za obecność i zapraszamy już w następnym roku na Narodowe Czytanie 2024, podczas którego czytać będziemy „Kordiana” Juliusza Słowackiego.

Gmina Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button