Wiadomości

Nauczyciele z Gminy Dębno zostali docenieni

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, jako święto wszystkich nauczycieli, pedagogów, wychowawców oraz pracowników administracji i obsługi.

Z tej okazji w sali narad Urzędu Gminy Dębno odbyło się spotkanie w ramach gminnych obchodów święta pracowników edukacji.

Wójt Wiesław Kozłowski wręczył nagrody oraz kwiaty dla dyrektorów i nauczycieli, którzy w minionym roku szkolnym wykazali się szczególnymi osiągnięciami w pracy zawodowej.. Była to forma podziękowania za ich codzienny trud i wysiłek wkładany w to, aby kolejnym pokoleniom dzieci i młodzieży przekazywać wiedzę i pasję do nauki.

– Praca nauczyciela jest pracą trudną i wymagającą. Pedagodzy mają za zadanie rozwijać właściwe postawy uczniów w zakresie pracy zespołowej, rozwiązywania problemów oraz kreatywnego myślenia – powiedział do zgromadzonych osób, wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Chce podkreślić, iż wasza praca jest doceniana, wiem jak dużo robicie dla dzieci i bardzo dziękuję za wasz wysiłek i oczywiście proszę o więcej. Największą nagrodą dla nauczyciela jest to, jak po latach widzi na kogo wyrósł ten młody człowiek, którego jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu uczył. Nauczyciele dają uczniom narzędzia do tego, aby się rozwijali, zdobywali wiedzę, która zaowocuje w dorosłym życiu.

Bardzo udana współpraca samorządu Gminy Dębno ze szkołami owocuje wysokim poziomem nauczania oraz systematycznym rozwojem zaplecza oświatowego w gminie.

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast