ADV
KulturaWiadomościWideo
Trending

Nie żyje Tolek Lisiecki. Muzyk był związany z Baszta Jazz Festival

Nie żyje Tolek Lisiecki. Krakowski muzyk zmarł nagle w poniedziałek 3 stycznia 2022 r. Był cenionym muzykiem jazzowym przez lata związanym z Jazz Band Ball Orchestra, wielokrotnie gościł w Czchowie podczas Baszta Jazz Festival. Miał 76 lat.

Muzyk wystąpił w Czchowie po raz ostatni podczas 22 edycji Baszta Jazz Festival w lipcu 2021 r.

Teofil Lisiecki urodził się w Czarnej Wsi koło Grajewa na Podlasiu 7 sierpnia 1945 roku. W 1968 Tolek dostał angaż do zespołu Jazz Band Ball. Z zespołem dał tysiące koncertów na całym świecie, występował na prestiżowych festiwalach – i w Polsce (Jazz Jamboree, Old Jazz Meeting), i za granicą. Nagrał ponad 30 płyt. Jazz Band Ball Orchestra wielokrotnie wygrywała w ankiecie Jazz Top jako najlepszy polski zespół tradycyjny.

Tolek Lisiecki był aktywny do końca swoich dni. 1 stycznia grał koncert w Galerii Sztuki Babko, a dzień później w klubie Piec Art. Muzyk po niedzielnym występie wrócił do domu i nagle zmarł.

Jazz Band Ball Orchestra to zespół muzyczny wykonujący jazz tradycyjny, uważany za najstarszy polski zespół wykonujący ten gatunek muzyki. Powstał w Krakowie w listopadzie 1962 roku. W 2022 r. zespół obchodzi 60-lecie swojego istnienia. Jazz Band Ball Orchestra jest również nierozerwalnie związany z Baszta Jazz Festival – praktycznie od samego początku tej imprezy.

IB / Jazz.forum.pl

Fot. Maciej Mazur

Video / Baszta Jazz Festival 2021

Podobne artykuły

Back to top button