ADV
Wiadomości

Wstępne podsumowanie Sylwestra 2021 i noworocznych powrotów na małopolskich drogach

W okresie od 31 grudnia 2021 roku do 2 stycznia 2022 roku na małopolskich drogach doszło do 7 wypadków, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 7 zostało rannych.

W zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach Małopolski w okresie od 31 grudnia do 2 stycznia 2022 roku, zaangażowanych było 1002 policjantów. W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 41 nietrzeźwych kierujących. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu na trasie Kraków – Zakopane, w miejscach, gdzie najczęściej dochodziło do spiętrzeń w ruchu, m.in. w miejscowości Klikuszowa oraz Skomielna Biała, policjanci podejmowali ręczną regulację ruchem. 22 policjantów ruchu drogowego oddelegowanych było z jednostek terenowych i komendy wojewódzkiej Policji  w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na drogach na terenie powiatu tatrzańskiego.

W tym czasie również na wschodniej granicy kraju swoje zadania wykonywało 30 małopolskich policjantów ruchu drogowego. Jest to już kolejna zmiana warty małopolskiej drogówki na wyznaczonych posterunkach w rejonie przygranicznym. Do działań prowadzonych na terenie województwa lubelskiego, od października 2021 roku w sumie oddelegowanych zostało już 188 policjantów w białych czapkach.

Podczas ubiegłorocznego Sylwestra, od 31 grudnia 2020 roku do 2 stycznia 2021 roku doszło do 10 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 12 osób zostało rannych.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button