ADV
SportWiadomości
Trending

Poszukiwani sprawcy dewastacji elewacji budynku klubowego Sokoła Maszkienice

W nocy z 2 na 3 stycznia 2022 r. budynek klubowy Sokoła został zdewastowany przez wandali, którzy na jego dwóch ścianach nanieśli sprayem obraźliwe treści względem klubu, a także napisy dwóch lokalnych klubów.

Na profilu facebookowym Sokoła Maszkienice pojawiła się informacja nt. zdarzenia, jakie miało miejsce dzisiejszej nocy. Nieznani sprawcy uszkodzili elewację na budynku klubowym.

O ile sprawcy tego wandalizmu wiedzieli o kamerze, która znajduje się na budynku klubowym, to zupełnie nie spodziewali się drugiego takiego urządzenia, które zamontowane jest na wprost bramki wejściowej na obiekt. Z tej kamery doskonale widać czwórkę sprawców, która dokonała wcześniej wspomnianego aktu wandalizmu. Po całym zajściu wandale wsiedli do zaparkowanego w oddali samochodu i udali się kierunku Podlesia. Kilka chwil później oko kamery ponownie ujrzało samochód sprawców, którzy jadąc w kierunku Brzeska ponownie przejechali obok boiska sportowego w Maszkienicach.

Chronologia zdarzeń:
23:39 – potencjalni sprawcy przejeżdżają obok boiska sportowego w Maszkienicach i pozostawiają auto w oddali
23:43 – trójka osób przez boisko podchodzi pod budynek klubowy. Jedna osoba idzie drogą.
23:43 – 23:45 – dochodzi do pomazania budynku
23:47 – sprawcy wsiadają do pozostawione w oddali samochodu i odjeżdżają w kierunku Podlesia
23:48 – sprawcy ponownie przejeżdżają obok boiska sportowego i kierują się w kierunku Brzeska

– Jako klub informujemy, że jeśli sprawcy tego aktu wandalizmu w ciągu najbliższych 48h nie zgłoszą się do naszego klubu, sprawa zostanie zgłoszona na policję wraz z całym dostępnym zapisem z monitoringu – czytamy na profilu klubu Sokół Maszkienice.

Podobne artykuły

Back to top button