ADV
Wiadomości

Niespokojna noc na krakowskim lotnisku

Po przylocie samolotu z Malagi na pokład wezwani zostali funkcjonariusze SG z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki SG w Krakowie-Balicach. Według informacji przekazanych przez załogę statku powietrznego, 32- letni Hiszpan zachowywał się agresywnie i nie wykonywał poleceń wydawanych przez obsługę samolotu.

Poprzybyciu funkcjonariuszy pasażer się uspokoił oraz grzecznie opuścił samolot w asyście funkcjonariuszy SG.

Chwilę później, miało miejsce kolejne zdarzenie. Funkcjonariusze SG dokonujący odprawy pasażerów przylatujących do Polski na lotnisku w Krakowie-Balicach niemal przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy na hali przylotowej zauważyli osobę palącą papierosa.  51-letnia Polka nie stosowała się do poleceń strażnika granicznego, pełniącego służbę w kabinie kontrolerskiej, dotyczących zaprzestania palenia. W związku z tym, wezwano z prośbą o interwencję funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych podkrakowskiej Placówki SG.

Polka i Hiszpan – każde z osobna – zostali ukarani grzywną w drodze mandatu karnego gotówkowego w wysokości 500 PLN. Kobieta w związku z naruszeniem przepisów porządkowych obowiązujących na lotnisku, a mężczyzna dlatego że nie wykonywał poleceń dowódcy statku powietrznego związanych z porządkiem na pokładzie samolotu.

karpacki.strazgraniczna.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button