ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Niewybuch na ornym polu. Interweniowali saperzy

Niewybuch z czasów II wojny światowej został wykopany podczas prac polowych w powiecie tarnowskim. 75-cio milimetrowy pocisk artyleryjski zabezpieczyli saperzy z Rzeszowa.

W poniedziałek rano jeden z mieszkańców powiatu tarnowskiego podczas wykonywania prac polowych wykopał cylindryczny przedmiot przypominający pocisk. Zawiadomił o znalezisku policjantów z Tarnowa. Dyżurny wysłał we wskazane miejsce specjalistów z grupy minersko-pirotechnicznej KMP w Tarnowie, aby z identyfikowali oni znalezisko. Policjanci określili przedmiot jako pochodzący z czasów II wojny światowej pocisk artyleryjski kalibru 75 mm. Z uwagi na brak zabudowań w jego najbliższym otoczeniu, nie było konieczności ewakuacji ludzi. Powiadomiono za to saperów wojskowych saperów z Rzeszowa, których zadaniem jest neutralizacja tego typu zagrożeń. Do czasu przyjazdu patrolu saperów, miejsce zostało oznaczone oraz dozorowane przez mundurowych. Miejsce zostało przekazane przybyłym żołnierzom, którzy zabrali niewybuch i zneutralizują go w sposób bezpieczny na poligonie wojskowym.

Tarnowscy policjanci ponawiają apel o właściwe zachowanie w takich sytuacjach. Przenoszenie niewybuchów może spowodować eksplozję i narazić nas na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. W każdym takim przypadku do naszych obowiązków należy jedynie oznaczyć miejsce odnalezienia niebezpiecznego przedmiotu i powiadomić dyżurnego Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Wrong shortcode initialized

Tarnowska Policja

blank

Podobne artykuły

Back to top button