ADV
Wiadomości
Trending

12,5 mln złotych na modernizację SOR w brzeskim Szpitalu

Dzięki konkursowi z Funduszu Medycznego placówki medyczne mogły ubiegać się o środki na modernizację, przebudowę lub doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych, w tym pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR. To kolejne znaczące wsparcie dla infrastruktury ratownictwa medycznego. 15 małopolskich szpitali otrzyma ponad 153 mln zł.

Wśród dofinansowanych placówek znalazło się 15 małopolskich szpitali, w tym Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 12 531 825 zł.

– Sprawne działanie SOR-ów to podstawa. Dzięki środkom z Funduszu Medycznego będzie możliwy choćby zakup sprzętu do diagnostyki.

Robimy wszystko dla bezpiecznej przyszłości Polaków. Trwa ofensywa inwestycyjna – także w tym aspekcie: inwestycji w zdrowie Polek i Polaków – podsumowuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Fundusz Medyczny powstał z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Jest on obliczony na najbliższe 10 lat w kwocie 40 mld zł.

Wnioski o dofinansowanie można było składać od 27 lutego 2023 r. O środki z Funduszu Medycznego, mogły ubiegać się placówki, które na dzień ogłoszenia konkursu udzielały świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym. Drugim warunkiem skorzystania z dofinansowania było zawarcie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na wymieniony zakres świadczeń do 31 grudnia 2021 r.

– Te środki finansowe to konkretne wsparcie na modernizację, przebudowę i doposażenie SOR oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR. Dzięki tym inwestycjom pacjenci już wkrótce odczują znaczną poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa i komfortu.

Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę – często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują.

Dlatego te środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie – przekazuje minister Katarzyna Sójka.

Minimalna wartość jednego wniosku podlegającego ocenie wynosiła 2 mln zł, zaś maksymalna kwota dofinansowania jednego wniosku mogła wynieść 15 mln zł. Nabór wniosków o dofinansowanie trwał do 31 marca 2023 r. [ays_survey id=”4″]

foto: MUW – zdjęcie ilustracyjne

MUW / IB

Podobne artykuły

Back to top button