TOPTOP

Niewybuchy w Gromniku i Czermnej

W ostatni weekend dyżurny tarnowskiej komendy odebrał dwa zgłoszenia o niebezpiecznym znalezisku. Pierwsze dotyczyło pocisku moździerzowego w Gromniku, drugie pocisku artyleryjskiego w Czermnej.

W piątek w godzinach popołudniowych do dyżurnego tarnowskiej Policji wpłynęła informacja o odnalezieniu przedmiotu przypominającego pocisk. Niewybuchy został odnaleziony podczas prac budowlanych. We wskazane miejsce został skierowany patrol minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy, który określił niebezpieczne znalezisko, jako niewybuch z czasów wojennych. Pocisk moździerzowy kalibru 90 milimetrów znajdował się pod cienką warstwą ziemi, która przesypywana podczas wykonywania prac budowlanych odkryła ten niebezpieczny przedmiot.

W niedzielę tym razem w Czermnej, podczas prac porządkowych jednej z posesji, mieszkaniec gminy ujawnił kolejny niewybuch. Tym razem policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej określili ten przedmiot, jako pocisk artyleryjski kal. 80 mm.

W obu przypadkach teren został oznaczony i zabezpieczony, nie było konieczności ewakuacji mieszkańców, a powiadomiony patrol saperski 21 Brygady Dowodzenia z Rzeszowa zabezpieczył znaleziska i wywiózł na wojskowy poligon, gdzie oba ten pociski zostaną zneutralizowane.

Ponawiamy apel do mieszkańców regionu tarnowskiego o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w to miejsce policjantów.

policja.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast