ADV
Wiadomości
Trending

Niewybuchy w lesie szczepanowskim

W sobotę 11 czerwca 2022 r. około godziny 17:00 Komenda Powiatowa Policji w Brzesku została powiadomiona o odnalezieniu w lesie w Szczepanowie niewybuchów przez spacerowicza. Potwierdzono, że są to 3 pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej.

Niewybuchy oraz miejsce ich odnalezienia zostały zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z 16 Batalionu Powietrzno – Desantowego w Krakowie, który niebezpieczną pozostałość po wojnie, przetransportował na poligon celem neutralizacji.

Policja przypomina!

Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Od redakcji: Niewybuchy w tej lokalizacji mogą być raczej związane z okresem walk z listopada 1914 r., gdyż w tej okolicy toczyły się intensywne walki wojsk rosyjskich i austro-węgierskich.

foto: zdjęcie ilustracyjne

KPP w Brzesku

blank

Podobne artykuły

Back to top button