TOPTOP
Religia
Trending

Niezależna pielgrzymka z Brzeska do Częstochowy / zdjęcia

17 sierpnia na szlak do Częstochowy wyruszyła XXXIX Tarnowska Piesza Pielgrzymka. W tym roku po raz kolejny odbywa się ona w formie sztafetowej. Decyzja organizatorów o takiej formie organizacji pielgrzymki była sporym zawodem. Okazało się, że jednak duch w narodzie nie ginie — a z Brzeska do Częstochowy ruszyła niezależna grupa pielgrzymkowa. Podążają szlakiem, który od lat przemierzała grupa nr 8. Na Facebooku na bieżąco relacjonują swoją drogę.

Pomysł pojawił się praktycznie sam z siebie, ponieważ już drugi rok pielgrzymka tarnowska niestety odbywa się sztafetowo.

– W nas chęć pielgrzymowania przez 9 dni była silniejsza dlatego zebraliśmy swoją grupę znajomych i ruszyliśmy w drogę. Idziemy trasą taką samą jak co roku PPT dlatego nie mamy problemu z noclegami, zatrzymujemy w tych samych miejscach gdzie podczas normalnej pielgrzymki lub nocujemy pod namiotami – relacjonuje Ewelina.

Zamiast bagażówki, która obsługuje pielgrzymów w wydaniu „niezależnym” jest samochód z przyczepą kempingową. Dzięki temu, że grupa idzie własnym rytmem.

– Najwięcej kilometrów robimy rano i wieczorem, w południe przy największym słońcu odpoczywamy – mówi jedna z uczestniczek.

Każdy z uczestników pielgrzymki niezależnej przeszedł już kilkanaście pielgrzymek, dlatego trasa nie sprawia nam problemu.

– Na Jasnej Górze spotkamy się na wejściu tarnowskiej pielgrzymki z naszą grupą z Brzeska 25 sierpnia.

Mamy nadzieję że to pierwsza i ostatnia taka „niezależna” pielgrzymka i w przyszłym roku pójdziemy już bez problemów 9 dni z „ósemką” – dodaje Ewelina.

foto: Nadesłane

Ewelina / IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast