ADV
ReligiaWiadomości
Trending

Zmarł ks. Isakowicz-Zaleski. Przed laty gościł w Gminie Brzesko

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zmarł w szpitalu w Chorzowie po ciężkiej chorobie – poinformowało Stowarzyszenie „Wspólnota i Pamięć”. Miał 67 lat. Ksiądz Isakowicz-Zalewski był jednym z najbardziej rozpoznawanych duchownych kościoła katolickiego w Polsce. Był duszpasterzem osób niepełnosprawnych (od wielu lat sprawował funkcję prezesem Fundacji im. Brata Alberta), duszpasterzem Ormian, działaczem społecznym, działaczem opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, a także pisarzem, poetą i publicystą. Znany był ze swoich bezkompromisowych poglądów – komentował kontrowersyjne kwestie związane z Kościołem, historią relacji polsko-ukraińskich, a także odnosił się do bieżącej polityki.

Warto przypomnieć jego związki z Gminą Brzesko, gdzie gościł kilkukrotnie co zanotowali miejscowi kronikarze.

W 2011 r. gościł w Buczu podczas uroczystości z okazji urodzin ks. Ignacego Piwowarskiego duszpasterza Solidarności.

Galeria zdjęć oraz z uroczystości w Buczu / brzesko.ws <==

11 maja 2012 r. spotkał się z uczniami Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jadownikach, gdzie mówił o Kresach Wschodnich i ludobójstwie dokonanym na Polakach, Żydach o Ormianach przez UPA i SS Galizien. Z kolei popołudniu w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej odbyło się Jego spotkanie autorskie w parafii św. Jakuba w Brzesku. Spotkanie cieszyło się ogromną frekwencją.

Galeria zdjęć ze spotkania w Brzesku / brzesko.ws <==

„Z ogromnym bólem i głębokim żalem informujemy, że dzisiaj o 8:00 rano w szpitalu w Chrzanowie zmarł po ciężkiej chorobie nasz ukochany Przyjaciel i członek honorowy Stowarzyszenia „Wspólnota i Pamięć” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski” – poinformowało Stowarzyszenie „Wspólnota i Pamięć”.

Ks. Isakowicz Zaleski zmagał się z ciężką chorobą. Od Świąt Bożego Narodzenia przebywał w szpitalu w Chrzanowie.

Ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski ur. 7 września 1956 r. w Krakowie.

foto: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

IB / brzesko.ws / archwwa.pl/

blank

Podobne artykuły

Back to top button