TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Nieznajoma oszukała mężczyznę na niemal 10 tysięcy euro

Poznana na jednym z portali społecznościowych kobieta wyłudziła od tarnowianina niemalże 10 tysięcy euro. Uważajmy na oszustów internetowych. Będą sięgać po najróżniejsze historyjki tylko po to, by wzbudzić w nas empatię.

Przeglądając strony internetowe, 40-letni mieszkaniec Tarnowa poznał kobietę, która w rozmowie opowiedziała o swojej pracy. Opisała ją, jako służbę zawodowego żołnierza wojsk amerykańskich stacjonujących w Europie. Znajomość internetowa trwała do czasu, gdy w grę weszły pieniądze. Zaoferowała, że prześle pokaźną sumę na konto poznanego mężczyzny. Przelew jednak jest uzależniony od podatku, który musi on zapłacić. Podatek od transferowanej kwoty wynosi właśnie 9850 Euro. Mężczyzna wciągnięty w rozmowę przekazał na konto oszustki wskazaną kwotę.

Po dokonanym przelewie kontakt z amerykańską żołnierką urwał się tak szybko, jak zniknęły pieniądze z konta tarnowianina.

Teraz sprawą zajmują się tarnowscy policjanci. Przestępstwo to jest penalizowane w artykule 286 kodeksu karnego i zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Nam pozostaje apel o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku przy transakcjach finansowych. Nie dajmy się omamić szybkim bogactwem.

policja.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast