ADV
blank
Wiadomości
Trending

Nocny pożar garażu w Tymowej / 27 listopada 2023 r.

W poniedziałek 27 listopada 2023 r. około godz. 3.30 służby ratownicze zostały zadysponowane po raz kolejny do pożaru na teren Gminy Czchów. Tym razem doszło do pożaru opału (drewna i węgla) zgromadzonych w szopie i garażu. W pożarze na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Zniszczone przez ogień zabudowania znajdowały się w stosunkowo niewielkiej odległości od budynku mieszkalnego.

Na miejsce akcji gaśniczej skierowano znaczne siły – w tym strażaków z PSP Brzesko oraz druhów z PSP Czchów, OSP Tymowa i OSP Tworkowa. Obecny był również patrol Policji.

W związku z trwającym sezonem grzewczym strażacy apelują o szczególną ostrożność. W minionych sezonach grzewczych na terenie Powiatu Brzeskiego dochodziło do wielu fatalnych w skutkach pożarów domów, które kończyły się gigantycznymi stratami.

Od redakcji

Pożary kotłowni i domów to prawdziwa plaga. Jednym z najbardziej typowych objawów pożaru jest dym. By móc szybko zareagować i zlokalizować dym warto wyposażyć się w czujnik dymu. Należy jednak odróżnić detektor dymu od czujnika czadu. Eksperci zalecają zakup czujki dymu (80-150 zł), a gdzie to zasadne również czujki tlenku węgla (czadu – koszt 70-150 zł), jak również zakup gaśnicy (około 200 zł, co najmniej 6 kg środka gaśniczego). Ten niewielki wydatek może ocalić życie, zdrowie i dobytek w momencie powstania pożaru. Dostępne są również samoczynne urządzenia gaśnicze. Tego typu urządzenia są wyposażone w samoczynny zawór ampułkowy, który automatycznie uruchamia gaśnicę w przypadku przekroczenia krytycznej temperatury w pomieszczeniu. Koszt jest nieco wyższy niż zwykłej gaśnicy – waha się w przedziale od 250 do 500 zł.

Foto: OSP Tymowa

IB


blank

Podobne artykuły

Back to top button