ADV
Wiadomości
Trending

Nowa Komenda Policji w Brzesku na miarę XXI wieku / wizualizacje

Budowa nowoczesnych komend, modernizacja istniejących siedzib Policji oraz wyposażanie funkcjonariuszy w wysokiej klasy sprzęt służbowy to jeden elementów rządowego Programu Modernizacji Policji. Inwestycja w przyszłość zapewnia mieszkańcom Małopolski wysoki poziom bezpieczeństwa, a policjantom – komfort pracy.

Prawdopodobnie początkiem 2022 roku przeprowadzone zostanie postępowanie przetargowe i w konsekwencji rozpocznie się długo oczekiwana inwestycja budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Budynek komendy ma zostać wybudowany na działce w Brzesku o powierzchni 1,0194 ha będącej własnością Skarbu Państwa.

W skład inwestycji mają wchodzić:

Budynek administracyjno- biurowy:
4 kondygnacje (16,9 m wysokości) + maszt 13 m
Powierzchnia ogólna budynku administracyjno-biurowego 3052,20 m2 w tym PDOZ 183,62 m2.
Powierzchnia biurowa 940,07 m2

Budynek pomocniczo garażowy
Jednokondygnacyjny, wysokość 5 m
Powierzchnia użytkowa 590,6 m2

W budynku garażowo pomocniczym oprócz garaży znajdzie się: myjnia samochodów służbowych, pomieszczenie na śmieci, warsztat, pomieszczenia magazynowe, pomieszczenia dla przewodników psów z kojcem „kwarantanny”, pomieszczenie agregatu prądotwórczego,

Na terenie jednostki zaprojektowano dwa obiekty kubaturowe, układ komunikacji pieszej i jezdnej oraz 69 miejsc postojowych w tym dwa dla osób ze szczególnymi potrzebami. Teren będzie ogrodzony i wyposażony w 3 bramy, 3 furty, ogrodzenie i oświetlenie terenu, obiekty małej architektury i zieleń urządzoną. Główny wjazd zaplanowano od strony Szpitala Powiatowego w Brzesku.

grafika: KWP w Krakowie

KPP Brzesko

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button