ADV
Advertisement
1
Advertisement
Wiadomości

Nowa normalność – czyli 20 kwietnia wracamy do lasów

Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa wprowadzone do tej pory w celu ograniczenia epidemii koronawirusa. Tak więc zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej.

– Podejmujemy ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki – mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Pierwsza faza znosi zakazy wstępu do lasów, parków, umożliwia również przemieszczenia w celach rekreacyjnych. Wszystko to przy zachowaniu nakazów związanych z zakrywaniem twarzy, zachowaniem odstępu etc.

Podstawy nowej normalności – najważniejsze stałe zasady bezpieczeństwa

Podstawą jest dalsza ochrona obywateli, dlatego będą obowiązywać wszystkich niezmienne zasady bezpieczeństwa. Muszą się one stać podstawą nowej normalności. Są to:

  • zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
  • obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,
  • utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,
  • ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu),
  • kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

Życie społeczne – otwarte lasy, rekreacja, starsza młodzież na ulicach bez dorosłych

  • przemieszczanie w celach rekreacyjnych

Ponownie można przemieszczać się w celach rekreacyjnych. Co to oznacza? Od 20 kwietnia będzie można wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze. Należy pamiętać jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!
Uwaga! Place zabaw nadal pozostają zamknięte!

gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button