TOPTOP
Kultura

Nowa strona internetowa Dębińskiego Centrum Kultury

Dębińskie Centrum Kultury ma nową stronę internetową.

Nowy adres sieciowy tej instytucji to: www.kulturadebno.pl <==

Nowa strona to nie tylko nowy adres internetowy, to także nowoczesny, funkcjonalny, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami portal. Można znaleźć na nim nie tylko aktualności z bieżącej działalności DCK, ale także wiele multimediów, dokumentujących dorobek naszych lokalnych zespołów, grup, artystów. Posiada także możliwość płatności online, co ułatwi zapewne bezpieczne i wygodne regulowanie opłat za, realizowane w Dębińskim Centrum Kultury, zajęcia edukacyjne.

Dodatkowo, na nowej stronie można zobaczyć a nawet wirtualnie pospacerować po najważniejszych zabytkach Gminy Dębno. To efekt realizacji przez Dębińskie Centrum Kultury projektu „Wirtualna baza dziedzictwa i tradycji”. Dzięki pozyskanej na ten cel dotacji ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”, programu wsparcia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla sektora kultury w dobie pandemii koronawirusa, powstał dodatkowo nowoczesny portal promujący nasze lokalne dziedzictwo, historie i tradycje. Jest on dostępny pod adresem www.dziedzictwo.kulturadebno.pl <==

Wirtualna Baza Dziedzictwa i Tradycji to, bodaj pierwsza tak kompleksowa, nowoczesna promocja przy użyciu najnowocześniejszych technologii, takich jak „spacery 360 stopni”, VR, skany 3D obiektów (sala koncertowa Zamku w Dębnie z opisami wyjątkowych eksponatów) w naszym regionie.

– „Projekt był realizowany jesienią 2020r., w trudnym, pod względem epidemicznym, czasie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego realizację. Zaczynając od pracowników Narodowego Centrum Kultury, instruktorów, animatorów, choreografów, pracowników DCK, artystów, wolontariuszy, aktorów, realizatorów nagrań video, audio, wirtualnych spacerów, partnerów instytucjonalnych. Dziękujemy władzom samorządowym Gminy Dębno, z Wójtem Gminy Dębno na czele, za współpracę i wsparcie – mówi Łukasz Przybyło dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury.

Portal będzie na bieżąco rozwijany o publikacje i digitalizacje nowych dokumentów, materiałów, filmów, nagrań audio, aby stać się wyjątkowym narzędziem promocji dziedzictwa kulturowego Gminy Dębno.

gminadebno.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast