ADV
Wiadomości
Trending

Nowe organy w drodze do Brzeska / zdjęcia

Parafia Św. Jakuba pochwaliła się na swoim profilu facebookowym zdjęciami z prac demontażowych oraz załadunku organ z kościoła w Oberhausen.

Organy piszczałkowe, 30 głosowe, niespełna trzydziestoletnie są w bardzo dobrym stanie. Instrument ten używany był do tej pory w Niemczech w kościele w Oberhausen. Kościół jest przeznaczony do zamknięcia, w zwiazku z czym zapadła decyzja o ich sprzedaży.

Wg informacji jakie opublikowała parafia pierwszy transport z częściami instrumentu dotrze do Brzeska w sobotę 19 sierpnia około godz. 14. Kolejny transport przewidziany jest na poniedziałek.

Galeria zdjęć <==

Oberhausen to miasto na prawach powiatu położone w zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Düsseldorf, w Zagłębiu Ruhry.

Od kilku miesięcy parafia prowadziła zbiórkę pieniedzy na zakup organ. Udało się je zakupić za 430 tysięcy złotych. Nowe organy tej klasy to wydatek rzędu 2 mln zł.

Wierni moga składać ofiary na nr konta Parafii Św. Jakuba w Brzesku z dopiskiem ORGANY (Nr konta: PKO BP o/Brzesko 06 1020 4984 0000 4702 0030 8551).

Fot. Grzegorz Laskowski

IB / Parafia Św. Jakuba

Podobne artykuły

Back to top button