ADV
Wiadomości

Nowe zakażenia w Powiecie Bocheńskim / Komunikat w sprawie DPS w Bochni / 9 kwietnia 2020 r.

blankW czwartek 9 kwietnia 2020 r. wg danych opublikowanych przez Wojewódzką Stacje Sanitarno  Epidemiologiczna w Krakowie nt sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce (stan na dzień 9.04.2020 r., godz. 8:00) w Powiecie Bocheńskim potwierdzono zakażenia u kolejnych 15 osób. Tak więc terenie powiatu bocheńskiego rozpoznanych mamy 52 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

W komunikacie wydanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni potwierdzono, że wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w bocheńskim Domu Pomocy Społecznej. Spośród 184 pobranych testów, otrzymano pozytywne wyniki dla 20 osób w tym 15 podopiecznych i 5 osób z personelu, przy czym 5 podopiecznych to osoby które już przebywają w krakowskim szpitalu, a jedna z pielęgniarek znajduje się w izolacji domowej. Nie spłynęły jeszcze wyniki dla 35 osób.

O sytuacji w Domu Pomocy Społecznej w Bochni pisaliśmy w artykule: Dom Pomocy Społecznej objęty kwarantanną  <==

 

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Bocheńskim – 9 kwietnia 2020 r.

Z informacji przesłanych przez Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Bochni na terenie powiatu bocheńskiego rozpoznanych mamy 52 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, w tym 10 osób hospitalizowanych i 41 w izolacji domowej, 1 osoba zmarła, nie stwierdzono, aby przyczyną był koronawirus

blank

 

Komunikat Starostwa Powiatowego w Bochni w sprawie Domu Pomocy Społecznej 

Na chwilę obecną ze 184 pobranych testów, otrzymaliśmy informację o pozytywnych wynikach dla 20 osób w tym 15 podopiecznych i 5 osób z personelu, przy czym 5 podopiecznych to osoby które już przebywają w krakowskim szpitalu, a jedna z pielęgniarek znajduje się w izolacji domowej. Nie spłynęły jeszcze wyniki dla 35 osób.

Wszystkie osoby, u których potwierdzono zarażanie czują się dobrze i przechodzą go bezobjawowo i są to podopieczni placówki dla psychiczne przewlekle chorych.

Do tej pory żaden z pensjonariuszy domu dla osób w podeszłym wieku nie otrzymał pozytywnego wyniku!

Zarażeni podopieczni,w tej chwili są przewiezieni karetkami do krakowskiego szpitala i tam lekarze będą decydować o dalszym postępowaniu. Personel u którego stwierdzono zarażenie został przewieziony z budynku i najprawdopodobniej trafi do krakowskiego izolatorium.

Naszym priorytetem było rozdzielenie osób chorych od zdrowych aby nie dopuścić do zwiększenia rozprzestrzeniania się zarażenia.
Po przewiezieniu osób chorych, 4 leżących podopiecznych u których nie stwierdzono zakażenia, zostanie przewiezionych do bocheńskiego szpitala, na specjalnie przygotowany dla nich pusty oddział. Pozostali pensjonariusze, zostaną rozlokowani w pomieszczeniach Środowiskowego Domu Samopomocy, następnie przy pomocy strażaków cały budynek Domu Pomocy Społecznej zostanie zdezynfekowany, tak aby pensjonariusze mogli wrócić do bezpiecznych pomieszczeń.

Powiat Bocheński / IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button